Стратегія відновлення України: Мінекономіки пропонує збільшити переробку у структурі ВВП до 20%

Поділитися
Стратегія відновлення України: Мінекономіки пропонує збільшити переробку у структурі ВВП до 20% © Андрій Товстиженко, DT.UA
Існує низка програм, що стимулюють розвиток переробки.

Стратегія розвитку української економіки, над якою наразі працює Мінекономіки та інші міністерства та відомства, передбачає стимулювання галузей з високою доданою вартістю, передусім переробних підприємств. Про це заявила заступниця міністра економіки Надія Бігун на Регіональному економічному форумі у Києві.

"При формуванні стратегії розвитку реального сектору економіки ми маємо сфокусуватись на стимулюванні галузей з високою доданою вартістю. І важливим сектором тут є переробка... Тому ми намагаємося збільшити частку переробки у структурі ВВП з нинішніх 10% до як мінімум 20%", – сказала вона.

За її словами, якщо просто продавати пшеницю, то в умовних $300, які коштує тонна цієї продукції, доданої вартості буде всього $90. Якщо починати робити з неї борошно, то додана вартість зростає до $220, якщо з неї зробити більш складний продукт – клейковину – то додаткова вартість складе $550.

Те саме відбувається і з іншими продуктами – якщо в кубометрі деревини доданої вартості буде всього $26, то у виробленій з неї фанері – вже $190, а в корпусних меблях – $290, додала Бігун.

Вона зауважила, що в умовах ускладненої експортної логістики потрібно шукати нові рішення, серед яких головне – збільшення доданої вартості на одиницю експортованої продукції.

"Зараз ми реалізуємо програми для стимулювання переробки. Перша – це гранти до 8 млн грн гривень, які можна отримати, якщо підприємство розташоване на звичайних територіях. У цьому випадку фінансування відбувається в пропорції 50% на 50% – половину дає держава, а половину має дати заявник. Друга програма діє на деокупованих територіях: там 80% фінансує держава, а 20% – заявник", – пояснила Бігун.

За її словами, Міністерство економіки веде переговори з владою на місцях, щоб вона теж долучалася до співфінасування програм стимулювання переробки. Адже додатковий фінансовий стимул може стати "магнітом" для бізнесу, що сприяє розвитку регіонів.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі