Страхування майна в Україні нетипове, лякає іноземних страхувальників та інвесторів – експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Страхування майна в Україні нетипове, лякає іноземних страхувальників та інвесторів – експерт © unsplash/theyshane
Без страхування важко буде залучити інвестиції.

Вартість нерухомості має дві складові — земля і будівля. В результаті стихійного лиха або влучання ракети страждає саме будівля, яку й необхідно застрахувати від пожеж та пошкоджень. На ринках із високою вартістю нерухомості саме земля коштує найдорожче, а вартість відновлення будівлі — набагато нижча, тому дешевше відновити будівлю й інфраструктуру, ніж купувати житло у новій будівлі.

Про це пише Людмила Сімонова, член Ради з матеріальних активів Міжнародного комітету зі Стандартів оцінки (IVSC), Президент фірми IRE (Ukraine) LLC та Партнер “Томас & Сімонова”, в статті «Як зменшити ризики інвестування в нерухомість під час війни».

«Отже, страхування воєнних ризиків є дуже важливою частиною стимулу для отримання інвестицій у нерухомість. Але якщо подивитись будь-який поліс страхування в Україні до 24 лютого 2022 року, ми побачимо, що такі ризики не страхувались, а в період війни це питання тільки загострилося: ми не отримаємо інвестиції, якщо ризики інвестування не будуть покриті», - вважає авторка.

Хоча, за її словами, проблемою є відсутність статистики таких відшкодувань у воєнних час. Для її накопичення необхідно мати розрахунки суми відшкодувань відносно вартості будівель, які будуть страхуватись. В Україні такої статистики ще немає і вона ще не скоро з'явиться. Тому українські страховики не знають як оцінити ці ризики, а зарубіжні, відповідно, відмовляються їх перестраховувати.

«Ніхто з іноземних компаній не хоче братися за нетипову ситуацію. Тому українські компанії страхують воєнні ризики виключно під власні кошти, через що такі поліси є не дуже надійними», - додала вона.

З іншими матеріалами автора можна ознайомитися за посиланням.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі