Попри війну, в Україні продовжують платити пенсії та інші види соцдопомоги. Кожного року в Україні збільшується кількість страхового стажу, який необхідний для виходу на пенсію. У страховий стаж для пенсії зараховують періоди навчання у вищих та середніх спеціальних навчальних закладах, професійно-технічних навчальних закладах, але є винятки. У ПФУ пояснили, чи будуть зараховані до страхового стажу періоди навчання на підготовчому відділені університету. Про це пише видання «На пенсії».
Навчання у виші: які періоди можуть бути не зараховані до страхового стажу
У ПФУ зазначили, що згідно з Положенням про підготовче відділення при вищому навчальному закладі, підготовчі відділення, як і підготовчі курси, створюються для загальноосвітньої підготовки для вступу до вищого навчального закладу, навчання на яких дає право вступу до цих навчальних закладів без вступних іспитів.
Навчання на підготовчих відділеннях (курсах) є додатковою послугою навчального закладу, метою якої є підготовка до вступу до навчального закладу.
Оскільки після навчання на підготовчих відділеннях (курсах) особа не отримує певних освітнього та освітньо-кваліфікаційного рівнів, до стажу роботи зараховується лише період від дня зарахування студентом першого курсу вищого навчального закладу до закінчення або відрахування.
Відповідно до ст. 53 закону «Про вищу освіту», студент (слухач) – це особа, яка в установленому порядку віднесена до вищого навчального закладу та навчається з метою здобуття певних освітнього та освітньо-кваліфікаційного рівнів.
Фахівці ПФУ наголосили, що час навчання у вишах після 1 січня 2004 року (якщо особа не працювала) не зараховується до страхового стажу, оскільки студенти не підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню.
Раніше ми писали, що як в Україні купити додаткові роки страхового стажу для пенсії та скільки вони коштують.