Страйк польських перевізників: між українським та польським бізнесом почався діалог

Поділитися
Страйк польських перевізників: між українським та польським бізнесом почався діалог © EPA-EFE/Wojtek Jargilo
Відбулася перша зустріч представників транспортних галузей від обох країн.

У блокуванні кордону з боку Польщі з’явилась нова інформація. Український та польський бізнес вирішив не чекати рішення від влади та долучилися до вирішення проблеми. Так, Федерація роботодавців України спільно з Союзом підприємців і роботодавців Польщі (ZPP) звернулися з листом до урядів двох країн та Президентки Єврокомісії з ініціативою створення діалогового майданчика та заявили про свою готовність виступити медіаторами перемовин. Про це написав в соцмережах народний депутат Дмитро Кисилевський.

За його словами, у п’ятницю, 8 грудня, такий діалог розпочався в Варшаві. Як повідомив ввечері генеральний директор Федерації роботодавців України Ruslan Illichov, відбулася перша зустріч представників транспортних галузей від обох країн за медіації роботодавців України на Польщі.

Наразі сторони обговорили можливі компроміси та погодились щодо необхідності подальших раундів консультацій, на яких і планується напрацювати спільні рішення для розблокування кордонів.

«Поки український уряд проводить переговори з польським урядом і Єврокомісією і зі зрозумілих причин не може про все говорити, до справи долучився український і польський бізнес. Для цього діалогу між бізнесменами є зрозумілі причини. Польські покупці українських товарів і українські покупці польських товарів втрачають кошти через блокування кордону окремими польськими перевізниками. Тож український бізнес звернувся до своїх польських контрагентів з ініціативою припинити втрачати гроші і знайти спосіб розблокувати кордон», - повідомив він.

Зокрема на зустрічі з польської сторони були: представники Загальнопольського союзу роботодавців дорожнього транспорту (OZPTD), Національної асоціації міжнародних автомобільних перевізників та експедиторів, Західнопоморської асоціації автомобільних перевізників, Транспорт та логістика Польщі - TLP.

З боку України переговори вели: Михайло Бно-Айріян – голова Комітету з європейської інтеграції Федерації роботодавців України, Володимир Балін – віце-президент Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України, Анна Вінниченко – офіційний представник Торгово-Промислової Палати України, голови Ради регіону перевізників АсМАП України Житомирської та Вінницької, Волинської та Рівенської, Львівської та Івано-Франківської областей, ГО Міжнародні автомобільні перевізники України.

«Це дуже важливий прецедент, коли український уряд і український бізнес кожен в своїх площині, але спільно відстоюють українські інтереси на зовнішньому контурі. А поки переговори тривають, я закликаю всі українські компанії, які мають співпрацю з Польщею: зв’яжіться зі своїми контрагентами і зверніть їх увагу на те, що вони втрачають гроші від бізнесу з вами через те, що окремі польські перевізники вирішують свої питання на кордоні», - додав він.

Повідомлялось, що торговельні асоціації та палати Бельгії, Австрії, Нідерландів та Італії закликали всі європейські компанії бойкотувати польських перевізників, які влаштували транспортну блокаду на польсько-українському кордоні. Із їхніми представниками просять не поновлювати контракти та не укладати нові угоди.

Спираючись на цифри, ситуацію пояснює Юлія Самаєва у статті «Блокада кордону. Що варто пояснити полякам, аби її припинити».

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі