Стягнення аліментів: що робити, якщо боржник знаходиться за кордоном

Поділитися
Це суттєво ускладнює процес.

Війна, яку розпочала Росія проти України, не звільняє батьків від сплати аліментів. Іноді трапляються ситуації, коли боржник виїхав за кордон.

Юристка Алла Борисенко розповіла, чи можна стягнути аліменти з особи, яка перебуває за кордоном. Вона зазначила, стягнення аліментів в такому випадку може стати викликом, але існують міжнародні механізми та правові норми, які допомагають забезпечити справедливість і захистити права дітей та інших отримувачів аліментів.

Аліменти – це фінансова підтримка, яку один з батьків повинен надавати дитині (дітям) як після розлучення. Чинним законодавством не заборонено звертатися до суду з вимогою про стягнення аліментів навіть коли подружжя ще перебуває у шлюбі.

Окрім того, аліменти можна стягнути не тільки на користь дітей, а і на користь іншого з подружжя або батьків у передбачених законодавством випадках.

Процес стягнення аліментів з-за кордону регулюється рядом міжнародних угод і конвенцій. Найбільш важливою з них є Гаазька конвенція про стягнення аліментів з-за кордону, що регулює визнання та виконання рішень суду з однієї держави на території іншої.

Тобто, якщо суд в Україні прийняв рішення щодо сплати аліментів, це рішення може бути визнане та виконане в іншій державі-учасниці конвенції, де проживає боржник.

Багато країн (зокрема Україна) укладають міжнародні двосторонні угоди, що регулюють стягнення аліментів між країнами. Дані процедурні механізми спрощують процедури стягнення аліментів між країнами-учасницями та визнання рішень суду таких країн.

Стягнути аліменти з одного з батьків, що проживає та/або працює за кордоном можна за допомогою двох шляхів:

  • Звернення до відповідного компетентного органу тієї країни, де проживає боржник. В цьому зверненні подається клопотання щодо визнання та надання дозволу на виконання прийнятого в Україні рішення про стягнення аліментів.
  • Безпосереднє звернення до компетентного органу іноземної країни, де проживає боржник, зі заявою про прийняття рішення стосовно аліментів.

Нагадаємо, що загрожує боржнику з аліментів та які заходи до нього можуть застосовувати. В країні вдосконалено порядок примусового виконання рішень про стягнення аліментів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі