Ставки за валютними депозитами впали б, якби не запозичення уряду

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Ставки за валютними депозитами впали б, якби не запозичення уряду © ZN.UA
З початку року процентні ставки за 3-місячними вкладами зменшилися на 4,77%, 6-місячними - майже на 3%, довгостроковими - на 1,92%.

Залучення урядом валюти на внутрішньому ринку через випуск валютних облігацій держпозики (ОВДП) є одним з чинників гальмування процесу зниження ставок за банківськими депозитами в інвалюті.

Таку думку висловив голова наглядової ради Platinum Bank Юрій Блащук під час круглого столу, організованого Лігою фінансового розвитку за підтримки "Дзеркала тижня. Україна".

"Чому ціна за доларовими депозитами знизилася не так сильно, як очікувалося. Є один покупець, який створює додатковий попит, - наш уряд. Їм потрібна ця валюта для виконання зобов'язань. Це реальна умова, яка стримує Національний банк у більш ефективній політиці по гривні", - констатував банкір.

zn
zn
Кредити в Україні такі дорогі через неякісну політики уряду

При цьому виконавчий директор Незалежної асоціації банків України (НАБУ), голова правління "Укргазбанку" Сергій Мамедов вказав на те, що частка валютних вкладів у депозитному портфелі банків поступово зменшується, не в останню чергу через підвищення норм резервування за валютними депозитами, обмеження готівкових розрахунків і т.д.

"Національний банк правильно і своєчасно проводить політику дедоларизації. І важливо, щоб це тривало з допомогою ринкових інструментів, які сьогодні використовуються, а не якихось заборон чи примусу", - сказав старший радник "Альфа-Банку" (Україна) Роман Шпек.

За словами першого заступника голови правління НБУ Бориса Приходько, з початку року банки збільшили депозитний портфель на 60 млрд грн, з яких 55 - у гривні, 5 - в іноземній валюті. При цьому середній термін розміщення вкладів збільшується: якщо в минулому році він становив 2,5-3 місяців, то зараз - більше 6-ти. Приходько також зазначив, що з початку року процентні ставки за 3-місячними вкладами зменшилися на 4,77%, 6-місячними - майже на 3%, довгостроковими - на 1,92%.

"З кожним місяцем все більше населення довіряє банківській системі. З початку року йде сталий приріст депозитів у гривні. Зараз банківська система досить ліквідна і має всі можливості для кредитування економіки", - констатував один з керівників українського центробанку.

Разом з тим, заступник голови правління "Ощадбанку" Антон Тютюн звернув увагу, що серед українців все більшою популярністю користуються безготівкові розрахунки (які здійснюються в гривні). Якщо у 2005 році таких операцій було 3-4% (інші кошти люди знімали з допомогою банкоматів), то за підсумками I кварталу поточного року вже 17%.

"Зрозуміло, що нам є куди прагнути - в країнах Євросоюзу це близько 50%, в Скандинавії - 90-93%. Але якщо порівнювати з тим, що було 2-3 року - це колосальний ривок", - додав фінансист. !zn

Читайте також:

Банкіри визначилися з умовами скасування гарантій за валютними депозитами

Частка доларових депозитів населення вперше з 2008 року зменшилася до 45%

НБУ посилив умови залучення валютних депозитів

Банки зобов'язали платити відсотки за депозитами і після смерті вкладників

Валютні перекази по Україні будуть нараховувати тільки в гривнях

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі