Ставицький: Україна до 2014 року зможе видобути 22 мільярди кубометрів власного газу

Поділитися
Ставицький: Україна до 2014 року зможе видобути 22 мільярди кубометрів власного газу Україна у 2014 році зможе видобути 22 мільярди кубометрів власного газу
В Енергетичній стратегії на період до 2030 року зазначається, що песимістичний сценарій видобутку газу в Україні передбачає 24 і 30 мільярдів кубометрів у 2020 і 2030 роках відповідно, тоді як внутрішнє споживання прогнозується на рівні близько 50 мільярдів кубометрів.

Україна у 2014 році планує видобути 22 мільярди кубометрів власного газу. Про це заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький в інтерв'ю "Урядовому кур'єру".

"Згідно з проектними показниками виробничих програм видобувних підприємств, у 2014 році очікуємо загальний видобуток природного газу на рівні 22 мільярдів кубометрів", - сказав Ставицький.

Він нагадав, що на сьогоднішній день, згідно з останніми домовленостями, досягнутими з "Газпромом", ціна газу на українсько-російському кордоні складає 268,5 долара США за тисячу кубометрів.

"Беручи до уваги, що присутність на українському ринку - одному з найбільших в Європі - має велике значення для ВАТ "Газпром", а також враховуючи наявність технічної можливості української системи магістральних газопроводів до здійснення реверсивних, тобто фактично конкурентних російських постачань газу, гадаю, що песимістичного сценарію у відносинах з російською стороною не може бути, принаймні, до кінця цього року. Встановлена на 1 квартал 2014 року ціна на газ буде підтверджена і на наступні періоди", - додав міністр.

zn
zn
Україна у 2014 році збільшить споживання газу на 6-7 мільярдів кубометрів, - прогнозний баланс

Нагадаємо, у жовтні 2013 року президент України Віктор Янукович заявив, що протягом п'яти-семи років видобуток природного газу в Україні збільшиться у два рази: "Ми залучили інвесторів, які, максимум, протягом п'яти-семи років збільшать видобуток газу в Україні, як мінімум, у два рази. І собівартість цього газу буде абсолютно інша".

"Ми збільшили видобуток за останні два роки і вийшли на обсяг 21 мільярд кубометрів. Щоб забезпечити населення, потрібно 24 мільярди кубометрів, і ми дуже скоро вийдемо на ці обсяги видобутку", - додав глава держави.

Оприлюднена у вівторок міністерством енергетики та вугільної промисловості оновлена Енергетична стратегія України на період до 2030 року зберігає необхідність пошуку альтернативних російським імпортних постачань газу.

У документі наголошується, що песимістичний сценарій видобутку газу на території України - 24 і 30 мільярдів кубометрів у 2020 і 2030 роках відповідно, тоді як внутрішнє споживання, незалежно від сценарію, прогнозується на рівні близько 50 мільярдів кубометрів.

У зв'язку з цим дефіцит газу для задоволення внутрішніх потреб буде вишукуватися з зовнішніх джерел, до яких, окрім РФ, належить імпорт зрідженого природного газу (СПГ) з Єгипту, Алжиру або Катару, імпорт газу з Азербайджану, у тому числі через СПГ-термінал і використання існуючої газотранспортної інфраструктури в реверсному напрямку для постачань газу з Європи, механізм якого вже успішно реалізовано Україною.

У той же час, при реалізації базового та оптимістичного сценаріїв внутрішній газовидобуток складе близько 30 і 45 мільярдів кубометрів до 2020 і 2030 роках відповідно, що дозволить практично повністю мінімізувати імпортні постачання газу в країну.

"У базовому сценарії очікується, що Україна зможе забезпечити близько 90% внутрішнього попиту на газ за рахунок власного видобутку до 2030 року", - наголошується в документі.

Згідно з базовим сценарієм документа, у 2015 році видобуток природного газу в Україні складе 20,9 мільярда кубометрів, у 2020 році - 23,7, у 2025 році - 29,8, у 2030 році - 44,4. Імпорт газу в 2015 році передбачається на рівні 33,7 мільярда кубометрів, у 2020 - 27,1, у 2025 - 20, у 2030 році - 5.

Таким чином, цифри базового сценарію видобутку та імпорту газу фактично не змінилися у порівнянні з оприлюдненим у 2012 році проектом Енергостратегії-2030. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі