Як відзначає видання, в 2014 році, коли Вашингтон ввів санкції за анексію Криму і агресію РФ в Донбасі, Мінфін США заявив, що "хоче перешкодити розвитку нафтовидобутку з так званих прикордонних або нетрадиційних нафтових ресурсів" (сланцеві родовища, - ред.).
За даними агентства, в прес-релізі Statoil від 2013 року формулювання "shale" (сланці) заднім числом змінена на "limestone formation" (вапнякові формації). На відміну від сланцевих запасів нафти розробка вапняку для видобутку нафти в рамках санкцій США не заборонена.
Санкції забороняють західним компаніям допомагати Росії в розробці "сланцевих резервуарів". Але в санкціях не були згадані менш відомі форми "нетрадиційних родовищ".
Як повідомлялося, 2 серпня президент США Дональд Трамп підписав закон про посилення санкцій проти Росії, Ірану і Північної Кореї.
Наприкінці липня законопроект майже одноголосно підтримали обидві палати Конгресу.
Росія, у свою чергу, оголосила про контрзаходи щодо Вашингтона у зв'язку з прийняттям у Конгресі США законопроекту про санкції проти РФ. З 1 вересня кількість співробітників, які працюють у дипломатичних представництвах США в Росії, має бути скорочено до 455 осіб. Американським дипломатам також заборонили користуватися складськими приміщеннями в Москві і дачею в Срібному бору.
30 липня президент Росії Володимир Путін пообіцяв вислати з країни 755 співробітників американського посольства та консульств.