Стало відомо, скільки Україна може судитися з РФ за єврооблігаціями на $ 3 млрд

Поділитися
Стало відомо, скільки Україна може судитися з РФ за єврооблігаціями на $ 3 млрд Україна в листопаді 2015 року реструктуризувала зовнішні борги на суму 14,36 млрд дол. і 600 млн євро © deita.ru
Наша країна буде мати сильні позиції.

Розгляд у Високому суді Англії за позовом Росії до України у зв'язку з дефолтом по випущеним в кінці 2013 року дворічним єврооблігаціями на 3 млрд дол. може зайняти до двох років. Такий прогноз озвучив міністр фінансів України Олександр Данилюк.

"Можливі різні варіанти подій. Якщо процес буде йти до самого кінця, то це може зайняти до двох років", – сказав він в інтерв'ю на "24 каналі".

Глава Мінфіну нагадав, що Україна вимагав додаткового часу для надання відповіді на звинувачення Росії.

"У нас дуже сильна позиція. Я впевнений, що ми правильно використовували цей час", – охарактеризував чиновник подані на минулому тижні заперечення проти позовних вимог.

Данилюк зазначив, що лінія захисту будується на тому, що Росія чинила серйозний тиск, щоб Україна відмовилася від угоди про Асоціацію з ЄС, вводила торгові санкції, після цього анексувала Крим, що разом з іншими діями завдало серйозного удару по українській економіці та зменшило можливості по залученню фінансування.

"Це частина нашого глобального захисту у позовах проти Росії", – додав глава українського Мінфіну.

Раніше стало відомо, що Голосіївський районний суд Києва заморозив виплату 3 млрд дол. "боргу Януковича".

Президент України Петро Порошенко підписав закон, що вводить безстроковий мораторій на виплати євробондів кредитом, наданому РФ уряду Януковича в грудні 2013 року.

Нагадаємо, Україна в листопаді 2015 року реструктуризувала зовнішні борги на суму 14,36 млрд дол. і 600 млн євро. Процентна ставка за новими паперами на загальну суму 12 млрд дол. була встановлена на однаковому рівні 7,75% річних. Процентний дохід, починаючи з 1 березня 2016 року, нараховується і виплачується двічі на рік – 1 березня та 1 вересня. Росії пропонувалися ті ж умови. Однак Москва відмовилася взяти участь в реструктуризації, зажадавши повернення коштів у повному обсязі (мова йде про 3 млрд дол., виданих Віктору Януковичу в кінці 2013 року) і обіцяючи подати в суд, якщо їх не отримає.

У березні Росія подала проти України позов до високого суду Лондона з вимогою виплатити 3,137 млрд дол. за облігаціями, розміщеними в 2013 році.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі