Проект державного бюджету на 2015 рік, який, за інформацією ZN.UA, Кабінет міністрів України передав сьогодні в бюджетний комітет парламенту, доходи скарбниці повинні зрости на 9,8%, витрати - на 5,1%. Про це йдеться в 10 таблицях доповнень до проекту бюджету, який є в розпорядженні ZN.UA.
Згідно з документом, у наступному році доходи державного бюджету України плануються на рівні 414,7 млрд гривень, у тому числі 368,4 млрд гривень по загальному фонду та 46,2 млрд гривень по спеціальному фонду. Це означає, що доходи загального фонду до 2015 року повинні бути на 14,4% вище, ніж у нинішньому, в той час як доходи спеціального фонду - на 17,3% нижче, ніж відповідно до діючої версії державного бюджету на 2014 рік.
При цьому, податкові надходження мають зрости на 11,8% - до 335 млрд гривень. Зокрема, надходження від податку на прибуток підприємств повинні скласти 41,6 млрд гривень (+ 3,2% зростання до бюджету 2014), від ПДВ - 160,7 млрд гривень, з урахуванням відшкодування ПДВ в розмірі 64,9 млрд гривень (+7,2%).
Крім того, згідно з планами уряду, 30 млрд гривень в бюджет у 2015 році повинен перерахувати Національний банк.
Видатки держбюджету плануються в розмірі 464,1 млрд гривень, у тому числі по загальному фонду - 416,7 млрд гривень, по спецфонду - 47,4 млрд гривень.
Фінансування держбюджету передбачається на рівні 61,6 млрд гривень - це на 7 млрд менше, ніж у поточному році (68,6 млрд гривень). З цієї суми, згодна з планами уряду, доходи бюджету від приватизації складуть всього 1,3 млрд гривень (проти плану на поточний рік у розмірі 17 млрд гривень).
Нагадаємо, що згідно з Бюджетним кодексом України, уряд зобов'язаний подати проект державного бюджету на наступний рік до парламенту не пізніше 15 вересня. Сьогодні ж прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що перш, ніж приймати проект бюджету, парламент повинен проголосувати за пакет податкових ініціатив уряду, а також змін у сфері єдиного соціального внеску та бюджетної децентралізації.
За його словами, уряд підготував два варіанти подальших дій стосовно державного бюджету на 2015 рік.
"Перший варіант - на чинній базі оподаткування, та у відповідності з чинним бюджетним законодавством. Другий варіант... я можу чітко заявити, що спільна позиція всього складу Кабінету міністрів на чинній базі оподаткування та без проведення податкової реформи, реформи єдиного соціального внеску та бюджетної реформи, уряд не буде подавати бюджет, так як це буде бюджет економічного падіння, а не стабілізації", - заявив Яценюк.
Судячи з усього, проект держбюджету, переданий сьогодні в парламент, відповідає першому варіанту в розумінні прем'єр-міністра країни. !zn