Завдяки укладеним контрактам робочими місцями буде забезпечено близько 235 тисяч американських громадян. Загалом, за чотири дні перебування Ху Цзіньтао в США було підписано близько 70 контрактів. Компанії, які відтепер постачатимуть до Китаю свою продукцію, працюють у галузях від сільського господарства до автомобілебудування.
Найбільший контракт з китайською стороною підписала компанія "Боїнг", яка надасть цій азіатській країні 200 своїх літаків. Вартість угоди становить 19 мільярдів доларів. Також угоди про постачання продукції підписали такі найбільші американські компанії, як алюмінієвий гігант Alcoa, аерокосмічна корпорація Honeywell, виробник ядерних реакторів й устаткування для АЕС Westinghouse, Caterpillar, що спеціалізується на будівельній і гірничовидобувній техніці, а також General Electric.
Розмір китайських інвестицій в американську економіку стновитиме три мільярди доларів.
Протягом останніх кількох років Китай є головним експортером товарів до США. Негативний торговельний баланс США з КНР у 2009 році становив 230 мільярдів доларів - більше половини всього платіжного дефіциту США.
Дисбаланс у зовнішньоекономічних відносинах з Китаєм неодноразово ставав предметом обговорення американських законодавців і членів адміністрації президента США. США критикували Китай за занижений, на їхню думку, курс юаня. Наприкінці 2010 року Конгрес США прийняв законопроект, що передбачає введення штрафних імпортних мит на китайські товари в разі скарг американських виробників. КНР звинувачення в заниженні курсу національної валюти відкидає, а можливе введення США штрафних мит на китайську продукцію розглядає як порушення правил Світової організації торгівлі, членами якої є обидві держави.
За матеріалами Лента.ru