США просять Україну відновити експорт зерна

Поділитися
Американська торгова палата (АТП) в Україні просить уряд України та інші державні органи влади відмовитися від монополізації ринку сільськогосподарської продукції і якомога швидше поновити експорт зерна.

Про це йдеться в листі АТП до Кабінету міністрів України.

Зокрема, АТП закликає український уряд
у питаннях регулювання ринків зерна та насіння олійних культур дотримуватися такої позиції, щоб збалансувати принципи продовольчої безпеки, інтереси фермерів та міжнародні зобов'язання України.

У документі підкреслюють важливість збереження вільного ринку зерна в Україні для забезпечення продовольчої безпеки держави, функції компаній-трейдерів, а також про необхідність відмови від монополізації ринку сільгосппродукції та якнайшвидшого відновлення експорту зерна компаніями, які мають його підтверджені запаси.

Міністерству аграрної політики і продовольства АТП пропонує залучати представників приватного сектору до дискусії щодо шляхів довгострокового розвитку сільського господарства для того, аби воно ставало ефективним і більш конкурентоспроможним, залучаючи великі інвестицій і фінансування і в той же час істотно підвищуючи обсяги виробництва.

Зокрема, пропонується негайно розпочати прийняття законів і механізмів, які б дозволили фермерам запропонувати заставу в обмін на форвардну контрактацію і попереднє фінансування з боку інвесторів. Наприклад, щоб вони могли використовувати складські розписки та права на оренду землі в якості застави для фінансування та укладання форвардних контрактів.

Також пропонується чітко визначити роль держави у зерновій галузі. "Учасники ринку мають бути впевнені, що існує повна прозорість та створено рівні конкурентні умови для ведення бізнесу на ринку", - наголошується в повідомленні АТП.

Окрім того, пропонується ввести механізм для постійного робочого діалогу між учасниками ринку та відповідними державними посадовими особами, а також створити робочу групу, до складу якої увійшли б представники Міністерства аграрної політики і продовольства України і АТП і яка б займалася вирішенням нагальних питань, які цікавлять як українську державу, так і учасників ринку сільгосппродукції.

"Ми віримо в те, що діалог, який ми пропонуємо, буде сприяти подальшому розвитку сільського господарства України", - наголошується у повідомленні прес-служба АТП в Україні.

Лист надіслано до державних органів України, дипломатичних установ та представництв міжнародних організацій.

Нагадаємо, західні країни неодноразово критикували дії української влади щодо ринку зерна.

Зокрема, як заявив в інтерв'ю
DT.UA посол Франції в Україні Жак Фор, намір українського уряду створити державний агент, у якого буде монопольне право на експорт соціально значущих сільгосппродуктів, йде врозріз з офіційними заявами Києва, а також з тими принципами, за якими працює Європейський Союз.

Окрім того, уряд США стурбований втручанням уряду України в роботу зернового ринку. Зокрема, американська сторона висловлює невдоволення намірами створити державну монополію і небажанням зняти обмеження на експорт зернових, тобто існуванням так званих квот.

Раніше повідомлялося, що комітет Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин на засіданні 15 лютого не підтримав скандальний законопроект №8053, яким пропонується монополізувати експорт сільськогосподарської продукції, включеної до переліку цінового регулювання.

Проте вже 1 березня профільний комітет схвалив новий законопроект №8163.

За матеріалами УНІАН

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі