США знову на межі дефолту: держборг перевищив 16,7 трильйона доларів

Поділитися
США знову на межі дефолту: держборг перевищив 16,7 трильйона доларів До кінця жовтня американський Конгрес повинен підвищити стелю держборгу, інакше на країну чекає дефолт © flickr.com/photos/zieak/
Державний борг США вже вдвічі перевищив показник на кінець 2007 року і, за прогнозами, через 25 років досягне 100% ВВП. Вже у жовтні-листопаді Штатам знову загрожує дефолт - якщо Конгрес не підніме стелю держборгу.

Дефолт США за борговими зобов'язаннями може настати вже у кінці жовтня, якщо Конгрес США не підвищить стелю держборгу, яка наразі складає 16,7 трильйона доларів.

Як попередив директор Бюджетного управління Конгресу Даг Елмендорф, дефолт може відбутися у період між кінцем жовтня і серединою листопада. Згідно з оцінками американського Мінфіну, уряд вже до середини жовтня вичерпає ресурси, необхідні для виконання фінансових зобов'язань.

Держборг США у даний час складає 73% ВВП, що є максимумом за всю історію країни, за винятком короткого періоду під час Другої світової війни, і вдвічі перевищує показник на кінець 2007 року, йдеться в доповіді Бюджетного управління Конгресу.

Експерти вважають, що протягом наступних 10 років дефіцит бюджету США продовжить збільшуватися, в основному за рахунок зростання витрат на виплату відсотків та зростання витрат на соціальне забезпечення і держпрограми з охорони здоров'я.

Як йдеться у доповіді управління, за прогнозами, вже через 25 років, до 2038 року, держборг досягне 100% ВВП, навіть без урахування негативного впливу бюджетного дефіциту на економіку.

Адміністрація президента США закликала законодавців до зазначеного терміну прийняти законопроект про підвищення стелі державного боргу. Такі ж рекомендації лунають з боку МВФ.

При цьому президент Барак Обама попередив республіканців у конгресі, що він не буде проводити з ними переговори щодо підняття стелі держборгу США.

Обама розкритикував своїх політичних опонентів за їхні погрози тимчасово припинити роботу федерального уряду та спроби запровадити умови бюджетного фінансування на 2014 фіскальний рік, який починається 1 жовтня.

"Давайте припинимо погрози. Давайте залишимо осторонь політичні демарші. Нехай наш уряд буде відкритим. Давайте вчасно платити за рахунками. Давайте приймемо бюджет", - сказав Обама.

Як заявив голова Білого дому, "востаннє, коли ця ж зграя погрожувала подібного роду діями", звичайні розмови про борговий дефолт відправили фондовий ринок у нокдаун на кілька місяців, що уповільнило економічне зростання США.

"Я не буду вести переговорів з ними щодо того, чи буде Америка виконувати свої зобов'язання. Я не буду торгуватися за довіру до Сполучених Штатів", - підкреслив він.

Нагадаємо, у 2011 році складні переговори з приводу підвищення стелі держборгу між правлячою Демократичною і опозиційною Республіканською партіями ледь не призвели США до дефолту - тоді проблему вдалося вирішити буквально в останній момент. Міжнародне агентство Standard & Рoor's у зв'язку з цим прийняло рішення знизити кредитний рейтинг США на один щабель - з ААА до АА+. !zn

Читайте також:

У жовтні США випустять нову 100-доларову купюру

Профіцит бюджету США досяг максимуму за 5 років

США знайшли спосіб збільшити свій ВВП, змінивши методи підрахунку

США не змогли уникнути секвестру бюджету: сотні тисяч людей втратять роботу

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі