Байден розповів, що США та ЄС обговорюють умову, за якої купівля російської нафти все ж буде можливою. А як же ембарго?

Доповнено Коментар ZN
Поділитися
Байден розповів, що США та ЄС обговорюють умову, за якої купівля російської нафти все ж буде можливою. А як же ембарго?  © Flickr/White House
Малоймовірно, що врегулювати високі ціни на бензин вдасться найближчим часом.  

Президента США Джо Байден заявив, що зараз Штати та Євросоюз обговорюють питання купівлі російської нафти за ціною, яка буде нижчою за ринкову. За даними CNN, такий варіант розглядають у зв'язку з різким підвищенням цін на паливо. 

"Європа вирішила ще більше скоротити покупку російської нафти. Є багато міркувань, що можна зробити, можливо, навіть продовжити купувати нафту, але за обмеженою ціною", - сказав Байден.

Він пояснив, що санкційний тиск на РФ призвів до того, що Росія повинна буде продати нафту по заниженій ціні. 

"Зараз багато що відбувається, але ідея, що ми зможемо клацнути перемикачем, щоб знизити вартість бензину, малоймовірна в найближчій перспективі", - заявив Байден.

 

Коментар ZN.UA

Ситуація наступна, блокування поставок нафти призведе до зростання цін на сировину, а відповідно, уряди будуть змушені переглянути податкову політику, аби захистити населення від значного подорожчання палива. Тобто попри негативні наслідки для РФ, відчутними будуть також наслідки для економік та населення США та ЄС, включно і з електоральною невдоволеністю та негативним ставленням до допомоги Україні. Натомість, запровадження додаткового мита на постачання нафти, чи будь-якого іншого варіанту зниження прибутків від її продажу для РФ завдасть удару лише по РФ. Росія, швидше за все, не зменшить істотно поставок нафти, бо не захоче консервувати свердловини, змінити ринки збуту їй також буде важко, адже основний транспорт - це нафтопроводи, але зароблятиме вона на цьому значно меньше і це буде прямий удар по нафтовому бізнесу РФ. Загалом це спроба зробити нафтовий ринок - ринком покупця, а не продавця, як було усі ці роки.

Нагадаємо, суперечки про нафтове ембарго для Росії тривали понад місяць. Все дійшло до того, що усі країни Євросоюзу переконували Угорщину в необхідності цього кроку. Ввечері 30 травня шостий пакет санкції включно з нафтовим ембарго, хай і частковим, таки погодили і звільнили від нього Угорщину, яка і далі імпортуватиме російську нафту трубопроводом.

До слова, у Росії вже відреагували на черговий санкційний удар – вдають, що нічого не сталося і просто шукатимуть нові ринки збуту.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі