США та ЄС близькі до угоди щодо надання Україні $50 млрд із російських активів – Bloomberg

Поділитися
Обсяг участі США залежатиме від змін, внесених до режиму санкцій ЄС

США готові внести 20 мільярдів доларів у схвалений G7 масштабний пакет допомоги Україні якщо Євросоюз, як і планувалося, змінить режим санкцій проти Росії, щоб зробити його більш передбачуваним. Про це повідомляє Bloomberg.

Навіть якщо ЄС не внесе зміни до своєї санкційної політики,  США все одно зроблять внесок у запланований пакет у 50 мільярдів доларів, однак сума буде меншою, повідомили джерела видання, знайомі з дискусіями у ЄС.

Офіційний представник США заявив, що Вашингтон повністю має намір взяти участь у зобов’язанні виділити Україні 50 мільярдів доларів, однак розмір внеску залежатиме від того, які гарантії ЄС зможе надати щодо того, що російські активи залишаться знерухомленими.

У червні  «Велика сімка» погодила надання Україні безповоротної позики, яка буде погашена за рахунок прибутку, отриманого від близько 280 мільярдів доларів США в заморожених активах російського центрального банку, більшість з яких зберігається в Європі.

США і ЄС спочатку домовилися про внески на схожі суми – близько 20 мільярдів доларів кожен, поки Вашингтон не зажадав від Європи більш тривалого режиму санкцій, щоб забезпечити збереження прибутків.

ЄС перебуває в процесі коригування своїх санкцій щодо знерухомлених активів, які наразі переглядаються кожні пів року. Сполучені Штати натомість вимагають продовжувати дію санкцій кожні 36 місяців.

У Євросоюзі припускали можливість внесення до 35 мільярдів євро (39 мільярдів доларів) зі свого спільного бюджету, якщо США не приєднаються до позики.

Однак, за даними джерел, пропозиція ЄС збільшити свою частку була відкинута Німеччиною, Францією та Італією  під час зустрічі представників ЄС у Брюсселі, яка відбулася в середу.

Європейська комісія підкреслила, що метою було забезпечити участь США шляхом внесення змін до режиму санкцій, щоб план залишався ініціативою «Великої сімки», повідомляє співрозмовник. Комісія закликала держави-члени завершити реформу санкцій, що вимагає одностайності.

Угорщина, яка неодноразово відкладала або блокувала зусилля ЄС щодо України, запропонувала відкласти будь-яке рішення щодо російських активів до виборів у США 5 листопада.

Єврокомісія повідомила, що США можуть приєднатися до ініціативи навіть після виборів, але додала, що союз повинен завершити власну законодавчу роботу до кінця жовтня.

Очікується, що країни «Групи семи» завершать виконання своїх зобов’язань на міністерській зустрічі 25 жовтня. Лідери ЄС планують зустрітися 17-18 жовтня, тоді, ймовірно, обговорюватиметься підтримка України.

Коли новий механізм запрацює, ЄС припинить поточний процес використання доходів від заморожених російських активів для фінансування військової допомоги Україні.

Нова позика, яка, як очікується, буде виплачуватися різними траншами, починаючи з 2025 року, і стане доповненням до інших пакетів допомоги, включаючи фінансовий план ЄС на 50 мільярдів євро, що складається з грантів і позик на період між 2024 і 2027 роками.

Рішення, прийняте «Великою сімкою» щодо заморожених російських активів, — це зрада, бо ми так і не отримали всіх 300 мільярдів доларів, чи перемога, бо замість гарантованих п'ять мільярдів нам пообіцяли 50?

Олена Галушка пояснювала, як оцінювати рішення, прийняте G7 у статті «Усе про рішення «Групи семи» щодо російських активів і чому боротьба за 300 мільярдів доларів триває».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі