США слідом за ЄС будуть вимагати від України компенсацію за перегляд мит

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
США слідом за ЄС будуть вимагати від України компенсацію за перегляд мит
Посол США при СОТ пообіцяв Києву серйозні наслідки за намір переглянути тарифні зобов'язання в рамках цієї організації. "Україна діє як справжній порушник спокою", - стверджує він.

США очікують, що Україна відмовиться від перегляду тарифних зобов'язань у рамках Світової організації торгівлі. У випадку, якщо Київ здійснить свій намір підвищити мито на 371 вид продукції, Вашингтон буде вимагати компенсації. Про це в інтерв'ю ZN.UA розповів посол США при СОТ Майкл Пунке.

"Позиція Сполучених Штатів така ж, як і Європейського Союзу. Україна повинна надати компенсацію відповідним країнам-членам шляхом аналогічного зменшення інших ставок в українській тарифній сітці", - повідомив американський дипломат.

Майкл Пунке підкреслив, що в запити про компенсації від інших країн - членів СОТ ймовірно будуть включені товари з чутливих секторів економіки України. "Чи готові в українському уряді вибирати переможців і переможених у цих чутливих секторах?", - сказав він.

Дипломат стверджує, що потенційно Сполученим Штатам буде видана компенсація за більш ніж 150 тарифними лініями.

За його словами, запропоновані Україною дії викликають серйозні багатосторонні і двосторонні наслідки. "Україна діє як справжній збурювач спокою у СОТ, і потенційними наслідками цього може бути те, що американські та інші компанії просто не будуть готові інвестувати за такого клімату, надаючи перевагу інвестуванню радше в тих країнах, де уряди чітко дотримуються правил відкритого ринку", - зазначив посол США при СОТ.

Нагадаємо, ініційоване торік офіційним Києвом звернення до країн - членів Світової організації торгівлі з пропозицією переглянути максимальні ставки мит на понад 370 видів товарів викликало "серйозну стурбованість" торговельних партнерів, зокрема Сполучених Штатів і Євросоюзу. Українську ініціативу, зважаючи на її масштаби, було названо безпрецедентною. Також було висловлено побоювання, що в результаті може бути запущена ланцюгова реакція по всьому світові, "підсиливши хвилю протекціонізму і торговельних війн".

Запевнення української сторони в повній легітимності і коректності ініціативи не заспокоїли іноземних візаві - в листопаді минулого року з'явилося колективне звернення групи держав - членів СОТ (у числі яких, знову ж таки, були США і ЄС) із закликом до України відкликати свою заявку на ревізію тарифних зобов'язань.

А в лютому нинішнього року з Брюсселя прийшло повідомлення про намір ЄС вимагати повної компенсації в разі перегляду українською стороною своїх зобов'язань.

Подробиці читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" в інтерв'ю Юрія Сколотяного з Майклом Пунке. !zn

Читайте також:

США стурбовані наміром української влади підірвати міжнародну торгівлю

СОТ закликала Україну відмовитися від ідеї перегляду мит

Україна веде переговори про поліпшення умов приєднання до СОТ

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі