США підтримають українських фермерів — вартість програми понад $100 млн

Поділитися
США підтримають українських фермерів — вартість програми понад $100 млн © Reuters
США вкладають кошти, аби зберегти врожаї та пом’якшити глобальну кризу продовольчої безпеки.

Адміністрація Байдена інвестує 100 мільйонів доларів у нову програму забезпечення українських фермерів життєво важливими товарами, щоб зберегти майбутні врожаї та пом’якшити глобальну кризу продовольчої безпеки, яка посилилася внаслідок війни Росії проти України, пише CNN.

Деякі українські поля перетворилися на поля битви, а фермери не змогли отримати техніку та інші ключові матеріали, включаючи добрива, насіння та контейнери для зберігання, які зазвичай надходять через чорноморські порти.

Крім того, через повномасштабне вторгнення Росії Україна — четвертий у світі експортер кукурудзи та п’ятий за величиною експортер пшениці — не змогла експортувати свою сільськогосподарську продукцію. 

Ініціатива США передбачає фінансування для фермерів, які зіткнулися зі зростанням цін у той час, коли їхні доходи серйозно постраждали.

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) вже співпрацює з понад 8000 українських фермерів, щоб отримати необхідний результат для підвищення врожайності, і нова ініціатива «Стійкість сільського господарства в Україні» (AGRI-Україна) доповнить ці зусилля. 

«AGRI-Україна спрямує зусилля на подолання проблеми експорту сільськогосподарської продукції України і одночасно підтримуватиме ширші потреби сільськогосподарського сектору України та сприятиме подальшому виробництву сільськогосподарської продукції в Україні до 2023 року. Ініціатива розширить доступ українських фермерів до найважливіших сільськогосподарських ресурсів, включаючи насіння, добрива, обладнання та пестициди. Це дозволить зміцнити українську інфраструктуру та надасть можливість ефективно експортувати сільськогосподарську продукцію, а також розширить можливості українських підприємств щодо сушіння, тимчасового зберігання та переробки сільськогосподарської продукції», – йдеться в прес-релізі USAID.

USAID співпрацюватиме з банками, кредитними спілками та урядом, щоб українські фермери могли отримати стабільне фінансування для продовження діяльності, яка ускладнилась через зростання вартості транспортування, робочої сили та інших витрат, пояснив представник USAID. 

З огляду на різні проблеми і потреби фермерів на сході та заході України, USAID працюватиме над адаптацією програми, аби вона була максимально ефективною.

«На сході України високі транспортні витрати фермерів можуть призвести до того, що вони намагатимуться зберігати зерно, доки не з’являться більш безпечні та дешеві альтернативи. На заході країни фермерам потрібно буде десь зберігати врожай перед завантаженням його на поїзди, що прямують через кордон до Польщі чи Словаччини», — повідомили речники програми.

USAID також працюватиме над залученням додаткових 150 мільйонів доларів США від донорів і приватного сектору для збільшення фонду.

На думку американського уряду, спрямовані на порятунок принаймні частини сільського господарства України зусилля є критично важливими для стабілізації, відновлення та розвитку України.

Економіка України вже впала в рецесію через війну, що триває, і ВВП країни цього року може скоротитись удвічі. До війни Україна була великим експортером пшениці та соняшникової олії, а цьогорічний посівний сезон був зірваний через бойові дії.

Генеральний секретар Організації Об'єднаних Націй Антоніу Гутерріш також попередив, що поточна криза може тільки погіршитися, якщо не буде докладено зусиль для вирішення проблеми.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі