США та Україна підписала щодо співпраці для забезпечення стійкості енергетичної системи України. Він передбачає виділення 522 мільйонів доларів, йдеться на сайті посольства США в Україні.
"За умови наявності коштів, Уряд США має намір надати Україні допомогу на загальну суму 522 мільйонів доларів, з яких 422 мільйони доларів США нової допомоги у сфері енергетики, та 100 мільйонів доларів – за умови виконання певних умов", - йдеться в повідомленні.
Метою угоди є покращення стійкості енергетичної системи України, (відновлення критичної інфраструктури), реформування енергетичного сектору та сприяння післявоєнному переходу України до низьковуглецевої, конкурентоспроможної та інтегрованої до ЄС енергетичної економіки, запровадження розподіленої генерації.
Україна має виконати такі умови для того, щоб отрмати додаткові 100 мільйонів доларів:
- до 30 жовтня затвердити новий статут та створити Наглядову раду ТОВ "Оператор ГТС України";
- до 30 листопада розпочати процедури проведення конкурсу на обрання членів Наглядової ради НАЕК "Енергоатом";
- до 31 грудня 2023 року створити ПАТ "Енергоатом".
Зазначається, що до 1 квітня 2024 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, встановлює порядок, обсяг, ступінь та періодичність подання інформації про оптову торгівлю енергоносіями, що стосуються законодавства REMIT.
Як ми переживемо другу воєнну зиму, залежить від трьох чинників: кількості ворожих ударів, результативності нашої ППО й ефективності заходів щодо відновлення енергосистеми. Яка ситуація з енергетикою зараз і до чого слід підготуватися, читайте в матеріалі Ігоря Маскалевича на ZN.UA "Якщо енергосистемі знадобилася аварійна допомога для кондиціонерів, що буде в мороз під обстрілами?".