США можуть підвищити мита на товари з Китаю та інших країн, які занижують курси своїх валют

Поділитися
США можуть підвищити мита на товари з Китаю та інших країн, які занижують курси своїх валют Міністерство торгівлі США запропонувало ввести додаткові мита на імпорт товарів з країн, які занижують курс національних валют до долара © depositphotos / numismarty
Під санкції можуть потрапити товари з Китаю, Японії, Південної Кореї, Індії, Німеччини та Швейцарії.

Міністерство торгівлі США виступило з пропозицією про введення додаткових мит на імпорт товарів з країн, які занижують курси своїх національних валют по відношенню до американського долара. Про це розповів міністр торгівлі Уілбур Росс, передає "Інтерфакс".

"Цим ми повідомляємо іноземним експортерам про те, що Міністерство торгівлі може компенсувати валютні субсидії, які завдають шкоди промисловості США", - сказано в заяві.

За його словами, "іноземні держави більше не зможуть використовувати валютну політику на шкоду американським робітникам і підприємствам".

Зазначається, що під санкції можуть потрапити товари з Китаю, який США вже тривалий час звинувачують в умисному заниженні курсу юаня, а також Японії, Південної Кореї, Індії, Німеччини та Швейцарії. Агентство Bloomberg з посиланням на джерела повідомляло, що у список може бути включена і Росія.

10 травня набуло чинності підвищення мит на імпорт в США китайських товарів на суму $ 200 млрд на рік. Тепер китайські товари обкладатимуться митом за ставкою 25%, а не 10%. Зі свого боку, Мінфін Китаю оголосив про намір підвищити імпортні мита на низку американських товарів загальною вартістю $ 60 млрд. Зміни наберуть чинності 1 червня.

Експерти попереджають, що торгове протистояння Китаю і США може бути тривалим і призвести до глобальних наслідків. У той же час, позитивний сценарій передбачає, що лідери США та Китаю Дональд Трамп і Сі Цзіньпін зможуть зупинити ескалацію торгової війни, якщо проведуть особисту зустріч, під час саміту "Великої двадцятки" в Японії в червні і знімуть суперечності щодо угоди, які залишилися.

Детальніше про торгову війну між двома наддержавами читайте в матеріалі Олексія Їжака "Холодна" війна з "гарячими" сутичками" в тижневику "Дзеркало Тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі