США повинні негайно почати розробку нафти в Арктиці, інакше вони стануть залежними від імпортованого "чорного золота" в майбутньому, йдеться в доповіді Національної ради з нафти (National Petroleum Council) при міністерстві енергетики США, пише The New York Times.
Згідно з прогнозами, сланцевий бум триватиме не більш як 10 років. "Для того щоб нам зберегти внутрішнє виробництво високим і показник імпорту низьким, нафтові компанії повинні почати зондування Арктики зараз, тому що цей процес (підготовка, буріння, вихід на ринок) займає від 10 до 30 років", - говориться в доповіді.
Дослідження міністерство енергетики США було зроблене на тлі загальної думки, що світ потребуватиме нафти в тих обсягах, які є зараз, не більше. Вчені говорять, що потрібно значно зменшити кількість викопного палива, щоб уникнути катастрофічних змін клімату Землі.
Однак доповідь демонструє, що світовий попит на нафту, як очікується, буде неухильно зростати в найближчі десятиліття. Навіть використання альтернативних джерел енергії не перелаомить цю тенденцію, оскільки сотні мільйонів людей "виходять із злиднів" і можуть вже купувати більше автомобілів, більше товарів і літати на літаках частіше.
"Для того, щоб задовольнити цей попит і утримати ціни від зростання, необхідно розробити нові джерела нафти. Арктика є одним з найбільших таких джерел у світі і в США", - сказано в иссдеовании.
Арктика має близько чверті нерозвіданих запасів традиційних нафтових і газових родовищ у світі, згідно з оцінками геологів.
Високопоставлений представник ОПЕК заявив, що рішення картелю не скорочувати обсяги видобутку нафти на тлі різкого падіння цін боляче вдарило по сланцевої нафтової промисловості США.