США будуть протидіяти будівництву "Північного потоку-2" і "Турецького потоку" – міністр енергетики США

Поділитися
США будуть протидіяти будівництву © nord-stream.com
Рік Пері прибув із офіційним візитом в Україну.

США залишаються противниками будівництва газопроводів "Північний потік-2" і "Турецький потік", які дозволять Росії в транспортуванні газу в Європу обійтися без української газотранспортної системи, заявив міністр енергетики США Рік Перрі на зустрічі з прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом у понеділок у Києві.

"США продовжують протидія "Північному потоку-2" і "Турецькому потоку". І причини дуже зрозумілі: громадяни України і Європи не повинні стати заручниками поставки енергоресурсів із одного джерела", – заявив Перрі.

За його словами, США готові працювати як партнери з Україною в енергетичній сфері. У свою чергу глава українського уряду відзначив велику зацікавленість у такій спільній роботі, заявивши про широкому спектрі можливостей для розширення співробітництва в енергетичній сфері між Україною та США.

"Все, що стосується видобутку українського газу, взаємодії в управлінні українською ГТС, поглиблення співпраці в атомній сфері і в багатьох інших сферах, де маємо абсолютно хороші можливості разом бути сильнішим", – перерахував можливі напрями для партнерства Гройсман.

Раніше США зверталися із закликом до європейських партнерів зупинити будівництво газопроводу "Північний потік-2" на своїй території, оскільки проект загрожує незалежності Європи.

Проти будівництва газопроводу "Північний потік-2" також виступає Україна, оскільки це може загрожувати нашої енергетичної безпеки, оскільки Росія може закрити транзит газу через Україну.

В кінці липня розпочалися роботи з прокладання труб в рамках будівництва газопроводу "Північний потік-2" по дну Балтійського моря до Німеччини. Вже в жовтні судно Audacia компанії Allseas приступило до трубопрокладання на німецькый ділянці газопроводу "Північний потік‑2", де також веде роботи судно Castoro Dieci.

Також компанія Nord Stream 2 AG подала заявку на альтернативний маршрут будівництва "Північного потоку - 2" в обхід Данії, яка відмовилася погодити будівництво на своїй території.

В рамках проекту "Північний потік-2" по дну Балтійського моря прокладуть трубопровід для доставки російського газу в Європу. Потужність газопроводу - 55 млрд куб. м. газу в рік, вартість проекту - €9,5 млрд.

Детально про перешкоди для будівництва російського газопроводу "Північний потік-2" читайте у матеріалі Ігоря Маскалевича "Датський хрест для "Газпрому" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі