Споживчі настрої в січні погіршилися, українці чекають девальвації

Поділитися
Після Нового року в українців зникло бажання витрачати гроші на великі покупки © Андрій Товстиженко, DT.UA
Українці песимістично дивляться на своє поточне матеріальне становище, але вірять у світле майбутнє.

Споживчі настрої в Україні в січні 2013 року погіршилися у порівнянні з кінцем 2012 року (грудень). Про це свідчать дані щомісячного дослідження компанії GfK Ukraine.

"Значення індексу споживчих настроїв в січні складає 84,9, що на 0,2 пункту менше, ніж у грудні 2012 року", - йдеться в прес-релізі GfK Ukraine.

У дослідженні зазначається, що стабільність індексу споживчих настроїв у січні на тлі сезонного падіння схильності до великих покупок забезпечили істотно кращі очікування щодо змін власного матеріального становища.

При цьому оцінка поточного положення впала до значення 83, що на 5,3 пункти гірше показника, який було зафіксовано в грудні 2012 року.

Це ж стосується і погіршення 3: у найближчий рік (78,9 против 79,9 у грудні), в найближчі п'ять років (80,4, що на 0,1 пункти менше, ніж у грудні 2012 року).

Втім, українці стали більш оптимістично оцінювати очікувані зміни особистого матеріального становища (плюс 10,7 пункту, до 99,1).

Українці також стали великими оптимістами щодо динаміки безробіття: відповідний індекс скоротився в порівнянні з груднем-2012 на 3,3 пункти до 131,7. Інфляційні очікування також дещо покращилися - на 1,8 пункти, до 183,7.

Разом з тим знову заглибилися побоювання населення країни щодо курсу гривні протягом найближчих трьох місяців: індекс девальваційних очікувань українців приріс на 3,4 пункти до 139,5.

Традиційно для останніх трьох років перебування при владі Віктора Януковича, найбільше погіршення споживчих настроїв спостерігалося в Західному регіоні, тоді як найбільше зростання - на Сході.

"Економічний спад останніх місяців 2012 року не дуже позначився на сприйнятті українцями свого матеріального становища. Однак економічні очікування залишаються низькими і стримують зростання індексу споживчих настроїв", - резюмували аналітики GfK Ukraine.

Індекс споживчих настроїв в Україні визначається на підставі вибіркового дослідження домашніх господарств країни, в ході якого опитується 1 тис. осіб віком від 15 до 59 років. !zn

Читайте також:

Уряд вперше за 12 років перегляне споживчий кошик

Янукович упевнений, що його реформи врятують економіку України в 2013 році

НБУ обіцяє не допустити в 2013 році різких коливань курсу гривні

Держстат буде рахувати інфляцію по-новому

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі