Споживчі настрої українців стабілізувалися з настанням весни

Поділитися
Споживчі настрої українців стабілізувалися з настанням весни Українці перестали постійно думати, що все погано. © Андрій Товстиженко, DT.UA
Стабілізація курсу гривні та "затишшя" в Донбасі додали українцям оптимізму.

У березні 2015 року індекс споживчих настроїв (ІСН) становив 41,8, що на 0,7 п. краще ніж в лютому, свідчать дані щомісячного дослідження, проведеного GfK Ukraine.

"Перемир'я на Донбасі і стабілізація курсу гривні та споживчих цін після стрибка в лютому зупинили падіння споживчих настроїв. Збереження цих факторів на тривалий час дозволить відновити ділову активність і забезпечити зростання споживчого оптимізму ", - коментують аналітики GfK Ukraine.

зокрема, оцінка поточного стану погіршилися на 1,4 п. до значення 38,2. Складові цього індексу змінилися таким чином: індекс поточного особистого матеріального становища залишився майже без змін і дорівнює 27,5; індекс доцільності робити великі покупки знизився на 3,3 в. і дорівнює 48,9.

Очікування щодо розвитку економіки країни рівні 44,2, що на 2,2 п. краще ніж у лютому. Складові цього індексу змінилися таким чином: індекс очікуваних змін особистого матеріального становища додав 0,6 п. значення 38,5; індекс очікуваного розвитку економіки країни впродовж найближчого року становить 30,8, що на 2,8 в.п. більше ніж у лютому; очікування розвитку економіки країни впродовж найближчих п'яти років покращилися на 3,1 в. до значення 63,2.

У березні тривав тренд до погіршення очікувань українців щодо можливого безробіття: індекс очікуваної динаміки безробіття дорівнював 163,3, що на 6,1 п. більше, ніж у лютому. Водночас покращилися очікування щодо можливої інфляції: індекс інфляційних очікувань втратив 6,7 п. і дорівнює 181. Також значно покращилися очікування українців щодо курсу гривні протягом найближчих трьох місяців: індекс девальваційних очікувань впав відразу на 27,4 п. значення 133,6.

У березні 2015 року було зафіксовано такі ключові тенденції:

1. У березні індекс споживчих настроїв дещо зріс після чотирьох місяців поспіль падіння. Обвал індексу девальваційних очікувань відразу на 27 пунктів підштовхнув зменшення інфляційних очікувань на 7 пунктів і індексу доцільності великих покупок - на 3 пункти. Одночасно на 3 пункти покращилися очікування щодо розвитку економіки в найближчий рік, так і у найближчі п'ять років, хоча виросли і очікування щодо безробіття.

2. Як це завжди відбувається в періоди зменшення девальваційних очікувань, споживчі настрої в найбільшою мірою покращилися у більш заможних громадян і жителів великих міст.

3. У той же час, на тлі заходів, спрямованих на зменшення дефіциту Пенсійного фонду, настрої респондентів у віці 60 років і більше погіршилися на 3 пункти.

4. Також у березні споживчі настрої дещо вирівнялись у регіональному розрізі - покращилися на Сході і Півночі, погіршилися на Заході і в Центрі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі