За оцінками одного з найбільших інтернет-магазинів ROZETKA, у 2023 році рівень кредитування техніки повернувся до рівня 2021 року. Українці знову почали активно купувати в кредит техніку та електроніку, пише delo.ua з посиланням на аналітику та експертів.
За даними НБУ, на 1 березня 2024 року портфель банківських кредитів фізичним особам становив 230,9 млрд грн, що на 12,1% більше, ніж на алогічну дату минулого року. Хоча порівняно з динамікою до повномасштабного вторгнення ринок ще не повністю відновився. 1 березня 2022 року заборгованість клієнтів за виданими кредитами становила 255,6 млрд. грн.
За даними ROZETKA, у 2023 році зріс продаж таких категорії товарів:
- роботи-пилососи (на 50% частіше);
- акумуляторні пилососи (на 57% частіше);
- бойлери (на 38% частіше);
- мультиварки (на 35% частіше);
- морозильні камери (на 23% частіше).
"Кредитування зростатиме і надалі, адже ми спостерігаємо зростання частки кредитів у нетипових для кредитування категоріях – одяг, взуття та аксесуари, товари для дому", – коментують експерти ROZETKA.
Тетяна Віканова, СЕО "Фінансовий брокер", каже, що зараз частка кредитів у загальному обсязі продажів досягає рівня 30%, а на момент початку відродження споживчого кредитування вона була лише 5%. При цьому до 24 лютого 2024 року частка кредитних продажів сягала 45%.
"Є тенденція змін у пропорціях карткові розстрочки/паперові кредити. До повномасштабного вторгнення у структурі кредитних продажів карткові розстрочки займали 25%, а сьогодні сталося зростання більш ніж у 2 рази", – каже Віканова.
Крім того, зростає термін, на який покупці оформляють розстрочку. За даними ПриватБанку, зараз українці найчастіше оформляють розстрочку на 9 місяців. За останній рік середній термін розстрочки зріс приблизно на 1 місяць, тобто зараз клієнти виплачують вартість товарів за 10 платежів.
Державний Приватбанк нагадав, що коли немає електрики представники малого бізнесу можуть не припиняти прийом безготівкових оплат від покупців, а для цього використовувати мобільний додаток "Термінал".