Споживачі продовжують скаржитися в АМКУ на газзбути Фірташа – документ

Поділитися
Споживачі продовжують скаржитися в АМКУ на газзбути Фірташа – документ © dmitryfirtash.com
В АМКУ направлено колективну заяву.

Споживачі, які з вересня 2019 року отримували платіжки з «температурним коефіцієнтом», що значно завищувало суми до сплати за споживання газу, подали до АМКУ колективну заяву про зловживання облгазами та газзбутами монопольним становищем, повідомила «Ліга антитрасту».

Зазначається, що порушення стосується неправомірного нарахування облгазами та їх газзбутами протягом вересня 2019 – грудня 2020 об’ємів використаного споживачами газу понад обсягів, що визначені їх персональними лічильниками (так звані «температурні коефіцієнти»). При цьому ні НКРЕКП, ні Міністерство енергетики не затверджувало розміру таких донарахувань.

Антимонопольний комітет наприкінці 2019 року вже визнавав такі дії 16 облгазів з групи «РГК» Д.Фірташа порушенням та оштрафував їх на 278 млн. грн. Але порушення стосувалося періоду з жовтня 2018 по серпень 2019. А нова заява подана по новому періоду.

«Чим більше заяв ми направимо в АМКУ, тим вище шанси, що відомство без зволікань покарає порушників. Ми маємо продемонструвати, що нам не байдуже та ми готові відстоювати свої права. На заповнення заяви, підписання та направлення до АМКУ ви витратите годину, але за наслідком зможете в подальшому повернути собі переплачені кошти у подвійному розмірі», - відмітила засновниця «Ліги антитрасту» Агія Загребельська.

Бажаючі долучитися до ініціативи можуть заповнити зразок заяви за посиланням https://drive.google.com/file/d/1dNIoGWtmguPWX44t3mHgIH1s6bPY1tK0/view?usp=sharing, зазначити дані свого облгазу і газзбуту, вказати до якого часу були такі неправомірні нарахування, підписати заяву та направити до Антимонопольного комітету. Якщо виникли труднощі з її надсиланням, то можна звернутися до «Ліги антитрасту» або заповнити форму https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSczTbZex02hsiLVcMIzQ2ecnuYvt1pEMkV1Ke9aXmIIXss95Q/viewform?usp=send_form.

Нагадаємо, що Велика палата Верховного суду 9 лютого мала вирішити долю газових збутових компаній, що належать Дмитру Фірташу, завдяки яким постраждали близько 6 млн населення України. 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі