Управління Конгресу США з бюджету дало прогнозує щодо дефолту, в якому Сполучені Штати Америки можуть опинитися у період між липнем та вереснем 2023 року. Про це повідомляє CNBC.
Згідно з прогнозом, до цього часу американське Казначейство має завершити свої надзвичайні заходи для запобігання дефолту. Дефолт відбудеться у тому випадку, якщо Конгрес відмовиться підняти ліміт держборгу вище тієї межі, яка існує на сьогодні - $31,4 трлн.
Остаточна дата можливого дефолту визначатиться податковими надходженнями до бюджету у квітні. Якщо ці доходи значно знизяться в порівнянні з оцінками, у Казначейства США можуть закінчитися кошти вже до липня
Крім того, управління переглянуло свій прогноз щодо розміру річного дефіциту федерального бюджету США на наступне десятиліття. За його оцінками, протягом наступних 10 років дефіцит бюджету становитиме $18,8 трлн, що на 20% вище, ніж прогнозувалося минулого року ($15,7 трлн).
Нагадаємо, США досягли поточного ліміту боргу в січні цього року, після чого міністр фінансів Джанет Йеллен ініціювала ряд кроків, відомих як "надзвичайні заходи", які дозволили уряду продовжувати позичати гроші для виконання своїх зобов'язань.
Провідні республіканці й демократи на Капітолійському пагорбі неодноразово запевняли громадськість, що США не будуть дефолтувати за своїм боргом, і що буде досягнута домовленість і вчасно прийнятий законопроєкт, щоб запобігти кризі.
Але як буде виглядати це законодавство і чи зможе воно отримати більшість у Палаті представників та Сенаті, на цей рахунок впевненості немає.
Великий блок республіканців у Палаті представників зажадав від Конгресу прийняти різке скорочення федеральних витрат, перш ніж вони погодяться проголосувати за підвищення ліміту боргу.
Нагадаємо також, від початку російської агресії Сполучені Штати надали українській армії озброєння на суму понад 20 мільярдів доларів. США — найбільший іноземний донор й українського бюджету. (Загальна сума міжнародної допомоги, яка надійшла до бюджету України з 24 лютого, перевищила 28 млрд дол.).
15 лютого стало відомо, що США готують пакет економічної допомоги Україні на $10 млрд. Адміністрація Байдена готує кілька заяв, спрямованих на те, щоб продемонструвати непохитну підтримку України з боку США у зв'язку з річницею війни наступного тижня. Це включає нові санкції проти Росії та потенційний пакет допомоги, щоб допомогти уряду в Києві продовжувати функціонувати.
Водночас колишній президент США Дональд Трамп, який представляє Республіканську партію, критично ставиться до поставок зброї в Україну, Наприкінці січня у своїй власній соціальній мережі Truth Social він заявив, що так справа може дійти й до поставок Україні ядерної зброї.
А в листопаді син колишнього президента США Дональда Трампа - Дональд Трамп-молодший - закликав припинити надавати Україні військову допомогу.
Трамп-старший уже оголосив, що знову балотуватиметься на пост президента від Республіканської партії у 2024 році.