Соціальні виплати: як звернутися за призначенням пенсії за віком

Поділитися
Це можна зробити кількома способами.

Попри війну, українці продовжують отримувати пенсії та соціальні виплати. Також в цей час можна звернутися за призначенням пенсії.

Юристка Альона Чмона пояснила, як подати заяву на призначення пенсії за віком. Вона нагадала, що звернення стосовно призначення пенсії за віком може здійснюватися у будь-який період з моменту виникнення права на неї, однак не раніше, аніж за місяць до того, як особа досягла пенсійного віку.

Є три основні формати, як можна подати заяву про призначення пенсії за віком:

  • завітавши до відповідного територіального органу ПФУ;
  • через вебпортал електронних послуг ПФУ або «Дію»;
  • через уповноважену посадову особу тієї установи, підприємства чи організації, де ви працюєте.

«Конкретний формат залежить від того, чи працює людина на даний момент. Якщо так, то тут підійде третій пункт, а якщо ні – то перший або другий. Коли особа хоче скористатися послугами порталу, то для цього треба кваліфікований сертифікат електронного підпису», – пояснила вона.

Які документи потрібні для призначення пенсії

Отож, серед переліку документів:

  • заява на виплату пенсії через поштове відділення або банківські установи. У першому випадку потрібно просто вказати, що заявник хоче отримувати пенсію на пошті, а у другому випадку – додати довідку про відкриття в банку відповідного рахунку;
  • кольорова фотокартка (її розміри мають бути 4х6 і вона потрібна, аби оформити пенсійне посвідчення);
  • паспорт громадянина України;
  • відомості стосовно місця проживання;
  • довідка про ІПН;
  • документи на підтвердження трудового стажу (трудова книжка та інші документи, які визначені «Порядком підтвердження наявного стажу роботи для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній», який було затверджено Постановою Кабміну № 637 від 12.08.1993);
  • довідка про заробітну плату особи, яка має включати період страхового стажу до 01.07.2000 (а починаючи з 01.07.2000 – передбачено індивідуальні відомості щодо застрахованої особи).

Якщо пенсіонер має особливий статус (наприклад, він військовий, «чорнобилець» чи особа з інвалідністю), треба надати документи на підтвердження цього статусу. Коли йдеться про громадян, які проживають на території тимчасово окупованої АР Крим та безпосередньо м. Севастополь, також має бути заява у довільній формі щодо того, що пенсіонер не має російського громадянства.

Експертка зазначила, що документи щодо стажу, віку та зарплатні подаються винятково в оригіналах. Щодо інших документів, то чинне законодавство передбачає можливість подати нотаріально завірені копії. Якщо подання документів відбувається через портал «Дія», то на скановані копії документів накладається електронний підпис, котрий базується на відповідному кваліфікованому сертифікаті.

ПФУ має розглянути заяву стосовно призначення пенсії протягом 10 днів, погодивши її або надавши мотивовану відмову з поясненням порядку оскарження.

У деяких випадках пенсійні виплати можуть призупинити. Нагадаємо, з яких причин можуть призупинити пенсію.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі