Після ліквідації Фонду соціального страхування, призначенням страхових виплат та оплатою соціальних послуг українцям займається Пенсійний фонд України.
Потерпілі на виробництві, які раніше отримували соціальні послуги і спеціальний медичний догляд в грошовому еквіваленті, тепер будуть отримувати саме послуги, пише Міністерство соціальної політики України.
Відповідно до нової редакції Закону №1105 «Про загальнообовʼязкове державне соціальне страхування», якая вступила в силу ще 1 січня , соціальні послуги та медичний догляд надаються саме як послуги, через широку мережу інфраструктури, яка є в державі, а держава оплачує надавачам відповідні послуги. При цьому право громадян на всі страхові виплати було збережено повною мірою.
«Вже з квітня 2023 року потерпілі на виробництві зможуть повноцінно користуватись всією інфраструктурою соціальних послуг, а також послугами медичного догляду, що надаються відповідно до Основ законодавства України про охорону здоров'я та Закону України "Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення", надання допоміжних засобів реабілітації (ДЗР) тощо», - йдеться у повідомленні.
Серед послуг, які раніше оплачувались Фондом соціального страхування (ФССУ), послуга стороннього догляду та послуга побутового обслуговування наразі повністю покриваються соціальною послугою «догляд вдома», а послуга спеціального медичного догляду – медичною послугою «мобільна паліативна допомога». При цьому потерпілим на виробництві зможуть надаватись не тільки ці, а й будь-які інші медичні послуги.
Також зберігається можливість для потерпілого і його родини обрати на власний розсуд: доглядати рідного самим (з відповідною оплатою послуги), чи держава оплатить роботу професійного надавача послуги.
Постраждалі на виробництві можуть розраховувати на страхові виплати. Нагадаємо, яку виплату може отримати особа, що постраждала на виробництві.