Навіть під час війни українці продовжують отримувати пенсії та соціальні виплати від держави. Особи з інвалідністю з дитинства (яку встановлено до 18 років) мають право на отримання державної соціальної допомоги, пише «Соціальна інформаційна платформа».
Це передбачено Законом України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю». Розмір цієї допомоги становить:
- особам з інвалідністю з дитинства I групи — 100 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (наразі 2093 грн);
- особам з інвалідністю з дитинства II групи — 80 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (наразі 1674,40 грн);
- особам з інвалідністю з дитинства III групи — 60 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (наразі 1255,80 грн);
- на дітей з інвалідністю віком до 18 років — 70 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (наразі 1465,10 грн).
Крім цього, особи з інвалідністю з дитинства можуть одночасно отримувати й інші види допомог. Як повідомили у Пенсійному фонді України, особа з інвалідністю з дитинства, якій інвалідність встановлено у віці до 18 років та яка отримує державну соціальну допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю», може отримувати за наявності права і пенсію у зв'язку з втратою годувальника.
Деякі соціальні виплати зовсім малі і не виконують своє призначення, тому їх планують реформувати. Частину змін планують провести цього року.