Сорос: Меркель веде Європу у помилковому напрямку

Поділитися
© Roy Kaltschmidt, Berkeley Lab
Заходи економії в єврозоні - зачароване коло. Якщо країна тільки економить, попит значно падає і економічне зростання зупиняється.

Аби вийти, нарешті, з кризи, Європі потрібно двоетапне рішення: спочатку жорстка економія і структурні реформи, а потім фінансові вливання для пожвавлення кон'юнктури. Якщо обмежитися тільки економією, багато європейських держав це прямо приведе до дефляції, вважає відомий американський фінансист Джордж Сорос.

«Я захоплююся канцлером Меркель як сильним лідером, але, на жаль, вона веде Європу у помилковому напрямку», - сказав Джордж Сорос в інтерв'ю Der Spiegel.

Про нові нормативи економії, що ставляться Іспанії, Італії чи Греції, Сорос каже, що вони - «початок зачарованого кола». "Якщо країна тільки економить, попит дуже падає, і разом з цим зменшується прибуток підприємств. Тому фірми знижують зарплати своїм працівникам, в їхніх гаманцях залишається менше грошей, попит падає ще нижче, і економічне зростання заходить у глухий кут", - пояснює знаменитий фінансист.

«Дозвольте мені порівняти становище на світових фінансових ринках з машиною, яку занесло. Спочатку водій повинен повернути кермо в тому напрямку, куди заносить машину. Тільки відновивши контроль над машиною, він може виправити напрямок. 25 років поспіль економіка переживала майже безперервний підйом. Потім у 2008 році стався різкий спад і крах фінансових ринків, яким, від біди тікаючи, вдалося вижити за допомогою суттєвого державного втручання. Ця криза досі не минула, і ми повинні продовжувати витрачати державні гроші, аби зупинити коливання. Тільки після цього ми зможемо змінити напрямок», - говорить американський фінансист.

Сорос виступає за створення загальних державних позик Європи - «єврооблігацій». «Нові умови єврозони вкрай несправедливі. Держави з високою заборгованістю починають із вкрай невигідного становища, оскільки їхній борг обчислюється не в їхній власній валюті, а в євро. Вони не контролюють цю валюту, як латиноамериканські країни у вісімдесяті роки, що мали борг у доларах. Тоді вони ціле десятиліття перебували в застої. Щоб запобігти такому розвитку, державам єврозони потрібні гарантії у формі єврооблігацій. Щоб їх забезпечити, існує новий європейський фіскальний пакт», - пояснює він.

При цьому він зазначив: «Греція - це особливий випадок. Все, що могло піти не так, пішло не так. Греки зловживали перевагами членства в ЄС в особливо великих масштабах». За його словами, Європі доведеться вкласти у Грецію ще багато мільярдів доларів для запобігання негайному дефолту. За його прогнозами, гроші буде виділено, тому що до дефолту Європа ще не готова. !zn

Читайте також

Сорос: В Європі настають часи драконівської економії

Сорос: Крах євро буде мати катастрофічні наслідки для всього світу

Сорос закликав ЄЦБ до активних дій, щоб не допустити краху світової фінансової системи

Сорос дав нові рекомендації з порятунку єврозони

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі