18 лютого 2014-го і наступні два дні стали піком протистояння на другому Майдані.
Саме на цей день опозиція оголосила марш під назвою "Мирний наступ" для підтримки голосування у Верховній Раді за повернення Конституції 2004 року. Тисячі людей рушили до будівлі парламенту оточеного кордонами силовиків, у якого, до того ж, перебували так звані "титушки".
Акція, яка, як передбачалося, повинна була бути ненасильницьким протестом, переросла в масові зіткнення. Міліція застосувала зброю, по демонстрантах відкрили вогонь з дахів прилеглих будинків. Почався штурм барикад в центрі Києва. Саме 18 лютого вперше з часів Другої світової війни в столиці, нібито у зв'язку з можливими терактами, перестав працювати метрополітен.
В ході протистояння в центрі почалися численні пожежі. Майданівці спалили БТР, які силовики використовували для штурму барикад. Вогонь у Будинку профспілок забрав життя частини людей, що знаходилися в ньому.
Кульмінацією протистояння в наступні дні став розстріл демонстрантів, більшість з яких не мали іншої зброї, крім саморобних щитів, на вулиці Інститутській. Ескалація насильства, яка коштувала життя десяткам людей (жертвами зіткнень стали 73 демонстранта і 11 силовиків), похитнула вже ослаблу підтримку екс-президента Віктора Януковича, який втік до Росії.
Розслідування цих трагічних подій досі не завершено. Влада встановила частину виконавців і тих, кого вважають винним в організації бійні, з числа тодішнього вищого керівництва країни, яке втекло в Російську Федерацію. Однак де-факто затримано лише кілька силовиків, а повну детальну картину події слідчі поки так і не змогли відновити.