"Слуги" подали законопроєкт про тимчасове скасування ПДВ на продукти та зменшення на "комуналку"

Поділитися
© depositphotos / designer491
Щодо можливої дати, з якої може бути реалізована ця ініціатива, у "Слузі народу" кажуть, що це може статися вже з березня 2022 року.

У Верховній Раді подано на реєстрацію законопроєкт про тимчасове скасування ПДВ на продукти харчування, які виробляють в Україні, та зменшення до 7% ПДВ на житлово-комунальні послуги. Про це повідомив народний депутат України від партії "Слуга народу" Ігор Фріс.

"Щойно з колегами нардепами підготував, підписав та подав на реєстрацію законопроєкт про тимчасове скасування (до 01.01.2023) ПДВ на продукти харчування, які виробляються та реалізуються в Україні, та зниження до 7% ПДВ на житлово-комунальні послуги", - повідомив він.

Щодо можливої дати, з якої може бути реалізована ця ініціатива, Фрис зазначив, що це може статися вже з березня 2022 року.

Законопроєкт передбачає 7 % ставки ПДВ на послуги з постачання та розподілу природного газу (крім скрапленого), постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення.

Крім того, законопроєктом встановлюється 0% ПДВ на вироблені на митній території нашої держави продукти харчування.

Як підкреслив нардеп, Україна вийшла з такою ініціативою навіть із запізненням.

"Ми повинні привести українське законодавство у відповідність до європейського, адже в ЄС 0% ПДВ на їжу планують запровадити з 1 липня цього року, а Польща вже ввела таку ставку з 1 лютого», - додав нардеп.

Законопроєкт покликаний захистити українських товаровиробників, забезпечити українських громадян доступом до якісних продуктів українського виробництва за прийнятною ціною, а також сприяти підтримці споживачів житлово-комунальних послуг в умовах пандемії та значного здорожчання енергоресурсів.

"У нас є простий вибір сьогодні в парламенті. Або ми залишаємо все, як є, і тоді вже до кінця року матимемо зростання цін, зменшення виробництва, зростання безробіття, надвисокий ступінь невдоволення населення. Або ми ухвалюємо зважене й відповідальне рішення, приводимо своє законодавство у відповідність до законодавства Євросоюзу, захищаємо українців та наших виробників, і згодом отримуємо прийнятні ціни в магазинах, зростання виробництва та надходжень до бюджетів усіх рівнів через збільшення попиту — адже люди отримають можливість купувати більше", - додав Фріс.

Нагадаємо, розміри ставок ПДВ визначає Податковий кодекс України. Ставки податку встановлюють від бази оподаткування від 0 до 20%.

Пода́ток на до́дану ва́ртість — це непрямий податок, який входить в ціну товарів та сплачується покупцем. А його облік та перерахування до державного бюджету здійснює продавець.

Про те, як зростатимуть ціни на продукти харчування, можна прочитати в матеріалі ZN.UA -   "Прогноз-2022: що буде із цінами на продукти".

Ннинішні ціни на енергоносії, зокрема на газ, не тільки ще більше розганяють інфляцію, а й порушують питання про роботу цілих галузей. Про це розповідає Олександр Болтян у матеріалі "Скасування ПДВ на продукти - зло чи благо?".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі