Слобожан: депутатський соцеконом треба ліквідувати якомога швидше і працювати з прозорим інструментом ГФРР

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Слобожан: депутатський соцеконом треба ліквідувати якомога швидше і працювати з прозорим інструментом ГФРР
На Державний фонд регіонального розвитку (ГФРР) в бюджеті-2021 залишили всього 4,5 млрд гривень. Але якщо в країні не було грошей, то звідки з'явилися 7,5 млрд на депутатську субвенцію соціально-економічного розвитку?

Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан вважає, що «депутатський соцеконом» треба ліквідувати якомога швидше і працювати з прозорим інструментом Державним фондом регіонального розвитку. Це пов'язано з тим, що через депутатів, які купують електорат за рахунок цієї субвенції, часто залишаються недофінансованими медицина, освіта та інші сфери.

І тут, на думку виконавчого директора АМУ, громадам потрібно вчитися проявляти принциповість.

«Коли в громаду приїжджає депутат, якого вона обрала, і каже, що я вам привіз 30 мільйонів гривень, потрібно знайти в собі сміливість сказати депутату «спасибі» і відправити його куди подалі з цими грошима, - пояснює Слобожан в інтерв'ю редактору відділу політики ZN.UA Інні Ведерніковій. - Тому що ці 30 він взяв з тих 500 мільйонів, які були забрані у цієї ж громади податками, в результаті чого недофінансовані медицина, освіта та ін.».

«Депутат пограбував також ДФРР, де громади з проєктами чесно виграли конкурси, а тепер не можуть добудувати об'єкти. Їх  вартість зростає з кожним місяцем, як і критика місцевої та  центральної влади. Тому депутатський соцеконом треба ліквідувати якнайшвидше і працювати з прозорим інструментом ДФРР, - заявив Слобожан. - Можливо, сам собою  законопроєкт не пройде, а ось  у парі зі зростанням фінансування ДФРР та  закріпленням гарантій його повної прозорості і багатоступінчастості, де кожен депутат бачитиме свій регіон, — цілком. Плюс  збільшення відсотка ПДФО, який залишатиметься на місцях. І ми будемо лобіювати  це питання, оскільки бюджети розвитку сьогодні розвалені. Тільки так поступово можна рухатися до іншої моделі».

Виконавчий директор АМУ впевнений, що ми повинні навчитися дякувати депутатам не за подачку, а за якісний законопроект в інтересах громад, який дозволить місцевій владі зробити дорогу, зберегти будівлю та інше.

«І  люди починають це розуміти. Зокрема й частина думаючих депутатів. Ось коли вони допоможуть провести в залі 80% ПДФО для громад, ось це буде заслуга перед громадами», - резюмував він.

Асоціація міст України (АМУ) об'єднує 929 громад, в яких живе понад 85% населення країни. Вона стала одним зі стейкхолдерів децентралізації, перебуваючи одночасно в статусі суб'єкта та об'єкта реформи.

Однак для чого так наполегливо згуртовується місцеве самоврядування? Чим керується Київ, продовжуючи «кошмарити» мерів силовиками? Чому на фінансовій децентралізації у 2022 році можна поставити хрест? Навіщо громадам потрібні 80% прибуткового податку фізичних осіб (ППФО) і на яких умовах? З якої причини тільки суд може стати реальним «префектом» на місцях? Звідки взявся фейковий законопроєкт про місцеве самоврядування народного депутата Гуріна, та інтереси яких забудовників лобіює цей законопроект? Хто насправді готує проєкт змін до Конституції і чому ОПУ збрехав про підписаний протокол з асоціаціями?

Читайте в інтерв'ю Інни Ведернікової з Олександром Слобожаном « Перед президентом розігрують ілюзію хорошої комунікації з місцевим самоврядуванням».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі