Міжнародних резервів, котрі Україна накопичила за рік завдяки фінансовій підтримці партнерів (38,8 млрд доларів), вистачить на понад 5 місяців майбутнього імпорту, повідомили в Національному банку України. Там акцентували, що комфортний рівень міжнародних резервів, разом зі збереженням привабливості гривневих інструментів та стійким прогресом у зниженні інфляції, сприяв відмові від режиму фіксованого валютного курсу.
Нагадаємо, що Тетяна Богдан у статті "Зовнішнє фінансування бюджету: досягнення та упущення", опублікованій на сайті ZN.UA, писала про те, що за січень—липень 2023 року іноземні кредитори й донори профінансували 48,5% видатків державного та 44,7% видатків зведеного бюджету України. З 1 січня до 25 серпня 2023 року Україна отримала 29,7 млрд доларів фінансової допомоги від іноземних офіційних донорів до державного бюджету.
У першому півріччі загальний профіцит платіжного балансу становив 7,8 млрд доларів і був забезпечений зовнішніми позиками сектору державного управління. Без таких позик загальне сальдо платіжного балансу було б від’ємним і сягнуло б 22,2 млрд доларів.
В листопаді, після перерви у три місяці, Україна отримала понад 2 млрд доларів кредитів на пільгових умовах. В грудні Міжнародний валютний фонд надав Україні близько 900 млн доларів (663,9 млн СПЗ) в межах програми механізму розширеного фінансування (EFF).