Ситуація з заторами на російсько-українському кордоні нормалізувалася

Поділитися
Ситуація з заторами на російсько-українському кордоні нормалізувалася Пропускну здатність митних пунктів на російсько-українському кордоні повністю відновлено © vz.ua
Пропускну здатність митних пунктів на російсько-українському кордоні повністю відновлено. За перший тиждень за новими умовами через пункти пропуску пройшло 2486 вантажних автомобілів.

Ситуація на російсько-українському кордоні у регіоні діяльності Південного митного управління (ПМУ) нормалізувалася, йдетьсяв повідомленні Федеральної митної служби (ФТС) РФ.

"Вранці 5 листопада перед міжнародним автомобільним пунктом пропуску (МАПП) "Новошахтинськ" Ростовської митниці очікували митного оформлення 30 вантажних транспортних засобів, за минулу добу оформлено 88 фур. Перед МАПП "Весело-Вознесенка" Таганрозької митниці - 40 вантажівок, оформлено за добу - 76. Перед МАПП "Матвєєв Курган" Таганрозької митниці у черзі - 33 вантажних автомобілі, оформлено за добу - 42", - зазначає митне відомство.

ФТС нагадує, що з 28 жовтня 2013 року в регіоні діяльності ПМУ почалася реалізація вимог відомства про застосування інших заходів забезпечення митного транзиту, відмінних від книжок МДП. Всього за перший тиждень в нових умовах через ці пункти пропуску пройшло 2486 вантажних автомобілів (у тому числі 1148 - на в'їзд до РФ, 1338 - на виїзд з РФ).

"Незважаючи на широке висвітлення протягом декількох місяців даних нововведень у засобах масової інформації та обговорення їх безпосередньо із зацікавленими особами, не всі учасники зовнішньоекономічної діяльності (і в першу чергу, перевізники) виявилися готовими до змін правил транзитних перевезень. У результаті вже 31 жовтня на російсько-українському кордоні утворилася черга з вантажних автомобілів", - зазначає ФМС.

ПМУ, за даними ФМС, було вжито низку заходів для вирішення ситуації (проводилася робота щодо розширення кола осіб, що надають послуги від імені поручителів при митному транзиті; водіям пропонували проїхати на найближчий митно-логістичний термінал для подальшого оформлення; було надано можливість скористатися митним супроводом). У результаті пропускну спроможність пунктів пропуску на російсько-українському кордоні повністю відновлено, підкреслюють в митному відомстві.

Нагадаємо, причиною скупчення фур на кордоні з РФ є скасування Росією з 28 жовтня дії книжок міжнародних дорожніх перевезень на митниці. Такі книжки гарантують сплату митних платежів та дозволяють перевозити вантажі в опечатаних контейнерах, проходячи прикордонні процедури у спрощеному режимі.

З 28 жовтня замість книжок перевізники мають надавати інші види забезпечення транзиту - митний супровід, надання забезпечення сплати мит грошовими коштами, банківською гарантією, порукою або заставою майна.

Як пояснюють російські митники, ситуація ускладнилася тим, що на момент введення нових вимог багато іноземних перевізників, оформивши книжки МДП у країнах відправлення, вже були в дорозі і, прибувши до пунктів пропуску, були не готові надати забезпечення на кордоні при оформленні транзиту. Саме ці перші машини створили затор. !zn

Читайте також:

Митниця РФ пообіцяла найближчим часом вирішити проблему заторів на кордоні з Україною

Україна зайнялася вирішенням ситуації з фурами, що застрягли на російській митниці

На кордоні України з Росією утворилися черги фур через нові правила Митного союзу

Після підписання угоди про асоціацію митниця РФ посилить перевірки товарів з України

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі