Наголошується, що першими "відбілились" екс-керівники банку "Юнісон".
"У нас не було претензій до голови правління банку "Юнісон", тому що банк був виведений з ринку через непрозору структуру власності, а це до власників не мало відношення", - розповідає екс-директор департаменту реєстраційних питань та ліцензування НБУ Олександр Завадецкий. Екс-глава банку Олександр Глущенко став розвивати інкасацію в "ТАСкомбанке" на позиції заступника голови, а екс-заступник голови Дмитро Яковлєв став заступником голови банку "Форвард".
Зазначається, що процедуру відбілювання репутації хоче пройти заступник голови правління "Укргазбанку" Вадим Березовик. Він до грудня 2016-го очолював "Вектор Банк", який на початку 2017-го збанкрутував через відсутність фінансової підтримки власника установи Андрія Перкаль. "Провини менеджменту в тому, що трапилося з "Вектором", немає", – вважає Вадим Березовик. Але в цьому ще треба буде переконати Мінфін – саме підпис власника повинна стояти на документах держбанку для НБУ.
Серед тих, хто не пройшов "чистилище" Нацбанку, виявився екс-глава банку "Надра" Дмитро Зінков, який хотів стати главою наглядової ради "Платинум Банку", але вчасно усвідомив нікчемність своїх шансів. "Пакет по Зинкову був відкликаний банком. НБУ не приймав рішення про підтвердження його ділової репутації", – повідомили в НБУ. Втім, оскільки банк "Надра" закрився ще в лютому 2015 року, репутація Зінкова буде вважатися знову бездоганною вже в лютому наступного року.
Оскільки "банкопад" почався саме три роки тому, в цьому році право повернутися на ринок отримають керівники 33 збанкрутілих у 2014 році банків.
Відповідну вакансію вже може шукати екс-голова правління "Банку Форум" Андрій Яцура. Восени на ринок можуть повернутися екс-банкіри Олега Бахматюка та Олександра Януковича – Денис Мальцев і Ганна Гурова.
Нацбанк України не здатний ефективно протистояти виводу капіталу політиками і чиновниками. Штрафні санкції Нацбанку за виявлені порушення банків при роботі з політичними значущими особами носять непрозорий і досить суб'єктивний характер. При цьому наглядові процедури регулятора банківської сфери самі мають безліч слабких місць, що дозволяють безкарно виводити активи банків і перекладати збитки на державу та інших кредиторів банківських установ, - пише в своїй статті для DT.UA банківський експерт Вадим Сирота.
Детальніше про проблеми системи гарантування вкладів читайте у статті Вадима Сироти "Політично значущі особи: заручники обставин або головний біль банківської системи?" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".