Центр протидії дезінформації (ЦПД) при Раді національної безпеки і оборони України зібрав добірку фейків щодо підприємства “Артемсіль” та запасів солі в Україні. Про це повідомляється в Телеграм-каналі ЦПД.
Так фейком є повідомлення що, треба закупити сіль, адже її ніде не буде в продажу.
У ЦПД пояснюють, що правдою є лише те, що “через обстріли окупантів та небезпеку для життя працівників, держпідприємство “Артемсіль”, розташоване в м.Соледар Донецької області, в квітні зупинило виробництво солі”.
Водночас у великих мережевих супермаркетах залишається запас солі в декілька тисяч тонн.
Також є фейком і те, що сіль подорожчала в декілька разів.
“Через великий попит та "можливість заробити" в роздрібних магазинах та на ринках штучно завищують ціну на сіль. Але саме масоване придбання солі у великій кількості й призводить до дефіциту та подальшого підвищення цін!”, - пояснили в ЦПД.
Фейком є інформація, що виробники ковбас та заводи з консервації викупили всю сіль.
Як наголошують в ЦПД, виробники ковбас та копченостей використовують імпортну спеціально підготовлену сіль. Великі виробники, окрім власних запасів солі на складах, уклали додаткові угоди про постачання солі з-за кордону.
Нагадаємо, Державне підприємство “Артемсіль”, розташоване у місті Соледар неподалік від Бахмута на Донеччині, зупинилося у квітні через постійні ворожі обстріли. Артемівське родовище кам’яної солі постачало понад 90% солі в Україні.
В Україні сіль також виробляє Дрогобицька солеварня, яка збільшила потужності до 55 тонн на місяць. Але цього не вистачить навіть, щоб забезпечити Львівську область. Для порівняння, "Артемсіль" за рік видобувала 2 млн тонн солі.
Цього тижня стало відомо, що мережа супермаркетів "Сільпо" домовилася про постачання 200 тонн солі з Румунії та Туреччини. Поставки відбулуться у середині червня, і надалі компанія планує завозити такий обсяг цього товару щомісяця.
До того ж "Сільпо" збільшило поставки сіль торгової марки Sosalt від своїх партнерів з Італії.
Крім того, у квітні "Сільпо" почало співпрацювати з Дрогобицькою солеварнею.
Водночас в АТБ кажуть, що дефіциту солі виникнути не має, але імпортний продукт буде дорожчим через складну логістику. Вона йде не через порти, які заблоковані, а через материкову частину Європи.
До речі, Центр громадського здоров’я МОЗ України рекомендує споживати не більше 5 г солі на добу, тобто максимум 160 г солі на місяць.
"В Україні з полиць магазинів зникла сіль: чому і як це зачепить весь світ", - читайте про це в матеріалі експертки у галузі сільського господарства інформаційно-аналітичного центру "АГРО ПЕРСПЕКТИВА" Лариси Гук.