Швейцарська поліція впіймала топ-менеджерів "Газпрому" на хабарництві - ЗМІ

Поділитися
Швейцарська поліція впіймала топ-менеджерів Рахунки фігурантів справи заморожені
Представники російської компанії нібито отримували значні суми за сумнівного роду "консультації".

У Швейцарії в найближчі місяці може початися судовий процес щодо підкупу посадових осіб і відмивання грошей, учасниками якого стануть колишній і чинний топ-менеджери "Газпрому".

Як повідомляє російська газета "Ведомости", швейцарська прокуратура веде розслідування щодо колишнього члена правління "Газпрому" Богдана Будзуляка, заступника начальника департаменту "Газпрому" з транспортування, підземного зберігання і використання газу Олександра Шайхутдінова, колишнього президента представництва компанії "АББ Росія" Михайла Чеснакова і колишнього керівника "АББ Росія" і "Альстом Росія" Володимира Ушакова.

"Дочка" концерну Siemens, компанія Siemens Industrial Turbomachinery (SIT), в 2004-2006 рр., отримуючи контракти на постачання турбін для газоперекачувальних станцій газопроводу Ямал - Європа, оплачувала консультації, в яких серед інших брали участь і топ-менеджери "Газпрому" - пояснюють ситуацію фігуранти справи.

Читайте також: Газпром не зміг залучити своїй "дочці" кредит через санкції США

Проте слідчі вважають, що консультації могли бути завуальованим хабарем, розмір якої може вимірюватися в 3,79 млн доларів. На їхню думку, Будзуляк і Шайхутдінов мали вплив на вибір постачальників обладнання для компресорних станцій, а SIT, оплачуючи консультації, могла формувати відповідні для свого обладнання умови закупівель

У 2010 році проти SIT правоохоронні органи Швейцарії відкрили справу. Компанія, не чекаючи суду, визнала, що "не контролювала належним чином" договори на надання консультаційних послуг. В матеріалах справи зазначено, що їй нібито не вдалося запобігти організації корумпованої схеми і вона могла піти на підкуп для формування вигідної заявки на обладнання.

В результаті SIT погодилася заплатити 125 000 франків компенсації, пожертвувавши їх Міжнародному комітету Червоного Хреста, а також віддати в швейцарський бюджет 10,6 млн доларів незаконно отриманого прибутку. Тому справу стосовно SIT у 2013-му було припинено.

Справа проти російських консультантів SIT триває досі. Після її порушення кошти на рахунках підозрюваних були заморожені. Самі фігуранти швейцарського розслідування у всьому звинувачують політику, наполягаючи на тому, що вони не вчиняли нічого протизаконного.

У " Газпромі " ситуацію, пов'язану з розслідуванням стосовно Шайхутдінова, не коментують.!zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі