Швеція зафіксувала потужні вибухи в районі витоку газу на обох Північних потоках

Поділитися
Данія та Німеччина проводять розслідування того, що сталося. У Польщі не відкидають російську провокацію. У Кремлі висловили стурбованість.

За день до оголошення про виток газу на російських газопроводах "Північний потік-1" і "Північний  потік-2" шведський національний сейсмологічний центр зареєстрував потужні підводні вибухи. Про це повідомляє DW із посиланням на шведський телеканал SVT.

"Потужні підводні вибухи в районі витоку на нитках "Північного потоку" та "Північного потоку - 2" зареєстрував шведський національний сейсмологічний центр 26 вересня", - йдеться у повідомленні.

З посиланням на джерела в силових структурах повідомляється, що Данія та Німеччина проводять розслідування того, що сталося.

Водночас у Польщі не виключають російську провокацію.

"Ми знаходимося в ситуації з високою міжнародною напруженістю. На жаль, наш східний сусід постійно веде агресивну політику. Якщо він здатний на агресивну військову політику в Україні, то очевидно, що не можна виключати жодної провокації, у тому числі й на ділянках, які знаходяться у Західній Європі", - заявив заступник міністра закордонних справ Польщі Марцін Пшидач.

У свою чергу прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков заявив, що Росія глибоко стурбована ситуацією на газопроводах.

"Справді, значно впав тиск, і це справді безпрецедентна ситуація, яка потребує термінового розгляду. Ми надзвичайно стурбовані цими новинами", - сказав Пєсков журналістам.

На даний момент відомо про три витоки - два з них на "Північному потоці" у територіальних водах Данії та Швеції, і один - на "Північному потоці - 2" у водах Данії.

За словами представника ЄС з енергетичних питань Тіма Макфі, на безпеку постачання газу до Євросоюзу це не вплинуло.

"Як ви знаєте, останнім часом "Північним потоком" не доставлялося нічого, а "Північний потік - 2" не отримав дозволу на роботу", - уточнив він 27 вересня на брифінгу в Брюсселі.

Наразі йде оцінка можливого витоку парникових газів, а також з'ясовується, чи вплинули витоки на газопроводах на морську навігацію. У районах події місцева влада створила зони відчуження.

Нагадаємо, газопровід "Північний потік - 2" із Росії до Німеччини було добудовано восени 2021 року, але так і не запущено. 22 лютого Німеччина зупинила процес його запуску у відповідь на визнання Росією незалежності самопроголошених "ДНР" та "ЛНР".

Водночас, газопровід "Північний потік - 1" продовжував роботу і після початку російського збройного вторгнення в Україну 24 лютого.

При цьому Росія спочатку знизила, а пізніше і зовсім зупинила прокачування газу цим трубопроводом, пославшись на несправності одної робочої турбіни. Кремль заявив, що газопровід не запустять, доки з РФ не знімуть санкції, що заважають обслуговуванню його агрегатів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі