Велика частина політичних партій у Швеції єдиним фронтом виступила за блокування будівництва російського газопроводу "Північний потік-2", навколо якого розгорнулися вже цілі баталії, радіостанція повідомила шведська Sveriges Radio.
"Північний потік-2" - це погана пропозиція як в плані енергополітики та екології, так і в плані політики безпеки. Ми активно виступаємо за те, щоб усіма можливими способами зупинити цей проект", - заявила уповноважена Помірної коаліційної партії з питань Євросоюзу Карін Енстрем.
Євродепутат від Християнсько-демократичної партії Швеції Ларс Адактуссон зазначив, що в ситуації з неповагою РФ міжнародного права, зокрема, на прикладі Грузії і Криму, нобхідно шукати інші шляхи для забезпечення ЄС енергоресурсами, не потрапляючи у залежність від Росії.
Голова Партії Зелених в Раді у справах ЄС в парламенті Йонас Ерікссон заявив, що Швеція раніше вже зіткнулася з труднощами у застосуванні міжнародного права проти "Північного потоку-2", тому він повністю підтримує рішення Єврокомісії про зміну законодавства, що дозволить заблокувати проект.
Член Ради у справах Європейського союзу і депутат Лівої партії Йенс Хольм також заявив, що Швеція надасть підтримку цієї ініціативи Європейської комісії і буде віддана ідеї блокування будівництва незалежно від результатів голосування, яке відбудеться 9 вересня.
"Проект "Північний потік-2" буде заблоковано", - запевнив шведський депутат.
Тим часом у Фінській затоці розпочалися роботи з укладання труб для газопроводу "Північний потік-2". Про це повідомляється на сайті компанії-оператора Nord Stream 2 AG.
Згідно з повідомленням, роботи ведуться цілодобово і без вихідних. Укладання труб здійснюють з допомогою судна Solitaire з системою динамічного позування. Робітники на судні будуть зварювати труби завдовжки 12 м і вагою 24 т, а потім укладати їх на дно.
Раніше повідомлялося, що в кінці липня розпочалися роботи з прокладання трубв рамках будівництва газопроводу "Північний потік-2" по дну Балтійського моря до Німеччини. Також компанія Nord Stream 2 AG подала заявку на альтернативний маршрут будівництва російського газопроводу "Північний потік - 2" в обхід Данії, яка відмовилася погодити будівництво на своїй території.
В рамках проекту "Північний потік-2" по дну Балтійського моря прокладуть трубопровід для доставки російського газу в Європу. Потужність газопроводу - 55 млрд куб. м. газу в рік, вартість проекту - €9,5 млрд.