Регулятор запропонував затвердити тариф на передачу електроенергії на рівні 11,3 копійки за кіловат-годину і тариф на диспетчерське управління - 0,8 копійки за кіловат-годину. А це в рази менше від необхідних витрат. Більш того, схвалені НКРЕКП проекти тарифів несуть серйозні ризики для запуску нового ринку електроенергії, надійної роботи енергосистеми й можуть призвести до банкрутства "Укренерго" як Оператора системи передачі.
Про це в інтерв'ю для DT.UA сказав тимчасово виконуючий обов'язки голови НЕК "Укренерго" Всеволод Ковальчук. За його словами, в затвердженому тарифі відсутні витрати на сплату відрахувань частини чистого прибутку до бюджету (3,3 мільярда гривень), на врегулювання системних обмежень у результаті пошкодження мережі в Донбасі (4,2 мільярда гривень), більш як у 13 разів зменшено витрати на придбання допоміжних послуг і вдвічі - витрати на послуги адміністратора комерційного обліку й адміністратора розрахунків.
"В умовах нового ринку електроенергії це пряма загроза фінансовій стабільності "Укренерго" як Оператора системи передачі й надійності роботи енергосистеми. І якщо виникне дилема, на які цілі спрямовувати кошти у разі їх дефіциту - на виконання інвестпрограми чи на сплату податків і виплату заробітної плати, ми виберемо другий варіант, - зазначив керівник "Укренерго". - Тому наша позиція дуже чітка: новий тариф не дасть нам можливості працювати повноцінно в новій моделі ринку з 1 липня 2019 року. Щоб уникнути можливих ризиків старту й роботи нового ринку, ми продовжимо обговорювати проекти тарифів компанії з регулятором".
Детальніше про проблеми української енергосистеми читайте в матеріалі Алли Єрьоменко ""Зелено-вугільний парадокс" української енергетики" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".