Шоста програма співпраці з МВФ може стати для України останньою - Данилюк

Поділитися
Шоста програма співпраці з МВФ може стати для України останньою - Данилюк Данилюк сподівається, що Україна виконає всі рекомендації МВФ і стане економічно самодостатньою державою © Святослав Цеголко/Twitter
Жодна з попередніх програм не була реалізована в повному обсязі.

Міністр фінансів Олександр Данилюк висловив надію, що шоста програма співпраці з Міжнародним валютним фондом буде реалізована в повному обсязі і стане для України останньої.

Очільник Мінфіну зазначив, що попередні програми український уряд згоратло до їх завершення.

"Україна не раз починала програми МВФ. З 1994 по 2013-й їх було п'ять. І ні одна не була доведена до кінця. Кожен раз отримували кілька траншів на початку, і на цьому все закінчувалося, оскільки влада не хотіла або не була здатна виконати взяті на себе зобов'язання", – нагадав Данилюк у своєму повідомленні в Facebook у понеділок, 4 вересня.

Він також зазначив, що співпраця з МВФ в 2015 році починалася у надзвичайно складних для України умовах.

"Коли ми починали шосту програму МВФ в 2015 році, наша країна була в дуже складній ситуації: війна, економічна нестабільність, високий рівень інфляції, стрімке падіння ВВП, девальвація гривні. Допомога МВФ тоді була необхідна як повітря, і України її отримала. Макроекономічна ситуація стабілізувалася. У 2016 році відновилося економічне зростання", - написав міністр.

Данилюк підкреслив, що якщо Україна все-таки виконає шосту програму, то зможе стати економічно самодостатньою державою.

"Я хочу, щоб наша шоста програма з МВФ була повністю реалізована і стала останньою. Україна з її потенціалом може і повинна стати економічно та фінансово самодостатньою... Якщо ми не змінюватимемо курсу, в найближчому майбутньому вже Україна, як акціонер МВФ і Світового Банку, допомагатиме іншим країнам, які вирішать змінитися й розвиватися", - висловив впевненість міністр фінансів.

ідкрита в березні 2015 року чотирирічна програма EFF загальним обсягом близько 17 млрд доларів спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми та виділення траншів. У 2015 році Україна отримала лише два транші – 5 млрд доларів в березні і 1,7 млрд доларів – в серпні. У вересні 2016 року МВФ виділив Україні третій транш – на 1 млрд доларів, в квітні 2017 року МВФ виділив Україні четвертий транш – на 1 млрд доларів.

4 квітня 2017 року МВФ оприлюднив Меморандум співпраці з Україною, в якому сказано про необхідність прискорення темпу реформ. Створення в Україні прозорого ринку землі в МВФ назвали однією з необхідних умов побудови сучасної ринкової економіки. Також уряд зобов'язався провести пенсійну реформу та посилити боротьбу з корупцією.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі