Тарифи на газ та гарячу воду має встановлювати місцева влада, заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час години запитань до уряду в парламенті. За його словами, це правильна світова практика.
«Абсолютно логічно, що житлово-комунальним господарством має займатися місцева влада. Саме тому тарифи на тепло і гарячу воду встановлюють органи місцевого самоврядування. Це правильна світова практика. Важко уявити, щоб у Великій Британії, Австрії чи Канаді уряд встановлював тарифи для кожного міста або містечка», – заявив Шмигаль.
За його словами, правильна формула, коли уряд формує стратегію, дає інструменти місцевій владі ефективно реалізовувати таку стратегію.
«Саме так ми і зробили. Для того, аби органи місцевого самоврядування не підвищували тарифи на тепло і гарячу воду «Нафтогаз» запропонував для підприємств теплокомуненерго трирічний контракт з постачання газу. В ньому передбачена ціна на рік з червня 2021 року по травень 2022 року в розмірі 7 грн 42 коп. за метр кубічний газу в межах об’єму, який споживає населення», – додав очільник уряду.
Раніше в НАК «Нафтогаз» обіцяли зберегти діючу ціну на газ для населення до кінця опалювального сезону, попри рекордне зростання цін на газ в Європі. За словами директора по інтегрованим комунікаціям "Нафтогазу" Максима Белявського, для населення ціна газу складе 7 гривень 96 копійок, а для виробників тепла та гарячої води - 7,42 гривні.
Як писало ZN.UA, ціна природного газу в Європі вже побила всі можливі рекорди і досягла історичного максимуму. Але опалювальний сезон ще навіть не почався, і прогнозувати, до якої максимальної позначки може наблизитися вартість блакитного палива на європейських ринках, зараз дуже важко.
Детальніше читайте в тексті Марії Якуб і Олександра Харченка «Чому в Європі зростає ціна газу і скільки заплатять за тепло українці?».