Східні газові угоди потрібні Путіну для показухи - Bloomberg

Поділитися
Східні газові угоди потрібні Путіну для показухи - Bloomberg Дії Росії - це відчайдушна гра напоказ © abo.net
Авторитарні лідери Сходу готові допомогти Путіну зберегти обличчя, але тільки не за рахунок економічної вигоди власних країн.

Головною метою угод з Китаєм і Туреччиною є демонстрація того, що Росія може обійтися без європейського енергетичного ринку споживачів, пише Леонід Бершидський для Bloombergview.

Автор підкреслює, що Росія в очах своїх європейських енергетичних клієнтів стала чимось на зразок ізгоя. Тепер же вона намагається продемонструвати, що може обійтися без них: якщо не відразу, то через кілька років. Після анексії Криму було оголошено про двох великих угодах - з Китаєм і з Туреччиною. "Стає зрозумілим, що ні одну з них угодою назвати не можна, а дії Росії - це відчайдушний подання напоказ", - йдеться в статті.

Бершидський нагадує, що після появи інформації про те, що з Китаєм досягнута домовленість про будівництво газопроводу "Сила Сибіру", минуло більше півроку. Поки що нічого не чути про виконання домовленості. У будь-якому випадку, запуск "Сили Сибіру" очікується не раніше 2019 року, і Китай навряд чи був настільки безтурботний, щоб погодитися на фіксовану ціну на газ, особливо з урахуванням нинішньої тенденції до зниження цін на нафту.

Проект будівництва заміни "Південному потоку" з самого початку виглядав не настільки вражаюче", переходить Бершидський до розбору договору з Туреччиною. Автор наводить слова міністра енергетики Туреччини Танера Йилдиза, який заперечує існування твердої домовленості з Росією. Є ще кілька спірних питань у цій угоді.

Як зазначає Бершидський, цілі Росії, яка підносить незавершені переговори з Китаєм і Туреччиною як вже закриті угоди, очевидні: вона хоче переконати Захід, що тому потрібно перестати втручатися в події в Україні.

"Авторитарні лідери начебто Сі Цзіньпіна і Ердогана готові допомогти Путіну зберегти обличчя, але тільки не за рахунок економічної вигоди своїх країн. Беручи до уваги те, наскільки Путін обмежений у свободі маневру через падіння ціни на нафту, вони будуть все сильніше тиснути на нього в процесі обговорення енергетичних угод", - резюмує автор.

Як писало видання Bloomberg, план російського Путіна про поставки газу в Європу через Туреччину не має нічого спільного з реальністю. Автор статті зазначає, що такі заяви - це "лише шоу-бізнес", а сам план - нереальний.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі