Шанси Криму отримувати електрику окупованої ЗАЕС: експерти прокоментували "хотєлки" колаборанта Аксьонова

Поділитися
Шанси Криму отримувати електрику окупованої ЗАЕС: експерти прокоментували © Енергоатом
«Росатом» не в захваті».

В Криму немає обсягу споживання», який міг би прийняти електроенергію, вироблену на Запорізькій АЕС, сценарій, за яким електроенергія піде в Росію через окупований півострів, теж сумнівний. Про це заявив Президент Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» Михайло Гончар, повідомляє «Радіо Свобода».

«У Криму такої потужності – 6 атомних енергоблоків – непотрібно, там нема такого споживання. На Крим вистачить одного максимум 2-х енергоблоків. То все це марна річ. Крім того, вони переробили конфігурацію кримської енергомережі за період окупації, тому варіант, що через Крим воно піде на Росію, це теж із розряду ненаукової фантастики. Звісно, можна років за п’ять, щоб попиляти федеральний бюджет, однак навряд чи це хтось буде робити», – вказує він.

Михайло Гончар вважає, що заяви російських чиновників стосовно Запорізької атомної електростанції робляться з метою інформаційного впливу.

«Це більше інформаційно-пропагандиські вкиди, що АЕС контролюється, персонал працює, електроенергія виробляється, готові вам, Україно, продавати. Так демонструють ніби добру волю, але говорити, що ми будемо купувати вкрадене у нас? Звичайно, ні», – наголосив він.

Своєю чергою, незалежна експертка з питань ядерної енергетики Ольга Кошарна розповіла, що технічно Росія може налаштувати подачу електроенергії з Запорізької АЕС до окупованого Криму, але для цього потрібно відновити магістральну лінію електропередач від Каховської підстанції та інших підстанцій Херсонської області, що потребує часу.

Оглядач видання «Дзеркало тижня» Ігор Маскалевич розповів, що на Запорізькій атомній електростанції російські військові захопили також сховище ядерного палива, і «Росатом» від цього не в захваті».

«На Запорізькій станції лежить запас палива орієнтовно на рік роботи, він теж захоплений ними (росіянами – ред.). Наш державний регулятор точно не дасть дозвіл на зберігання ядерних відходів незрозуміло ким і тим паче збройними військами. Грубо кажучи, там буде дуже великий пакет порушень. «Росатом» не в захваті від того, що відбувається. Вони працюють як люди підневільні...» – каже Маскалевич.

Він також зазначив, що в «Росатому» купа міжнародних проєктів, а зараз вони входять в стан – «Ми терористи, захопили чужу станцію».

«Відповідно, усі їхні проєкти треба накривати червоним капелюхом, бо люди, які захопили атомну станцію, не можуть будувати атомну станцію в іншій країні», – пояснив Маскалевич.

Він також вказав на те, що якщо російські військові зупинять роботу Запорізької електростанції, запустити її в роботу буде складно. Крім того, у випадку зупинки АЕС, більшість жителів Енергодара опиняться без роботи.

«Для екології війна завжди створює великі ризики некерованих процесів. Тут не виключення. Якщо станція не буде працювати, місто стає непотрібним», – каже Маскалевич.

Нагадаємо, підконтрольний Росії так званий «голова» Криму - колаборант Сергій Аксьонов, 18 травня в інтерв'ю місцевому телеканалу «Мілет» розповів, що плани з відновлення опор ліній електропередач, які були пошкоджені 2015 року, вже реалізуються. Він також розраховує на електропостачання за рахунок захопленої РФ ЗАЕС.

На сьогодні третина електроенергії виробленої на Запорізькій АЕС на двох блоках 1200 МВ в сумі йде на окуповані території, це Херсонська і Запорізька область.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі