Шахрайство з отриманням кредитів через "Дію" неможливе — міністр цифрової трансформації

Поділитися
Шахрайство з отриманням кредитів через
Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров наводить аргументи, чому електронні документи набагато безпечніші, ніж їхні паперові версії.

Отримання шахраями кредиту за допомогою додатку "Дія" неможливе, оскільки цифрового документа для цього недостатньо, а додаток попереджає про всі операції з їх використанням. Про це заявив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

"На цифровий документ неможливо взяти кредит, бо необхідно, щоб там була відеоверифікація чи фотоверифікація. А якщо хтось спробує взяти на вас кредит за вашими електронними документами, то вам надходить повідомлення в "Дії"", - зазначив він.

Міністр наголосив, що паперові документи аж ніяк не означать вищу гарантію безпеки.

"Паперові документи... Ось ви робили ксерокопії документів, і навряд чи знаєте, де вони зараз, ми фактично не можемо їх контролювати. Один орган передав іншому, одна компанія передала іншій компанії...", - звернув увагу Федоров.

Міністр вважає, що електронні документи взагалі набагато безпечніші, ніж їхні паперові версії.

"Ми зараз запустили функцію, коли ви підписуєте електронним підписом якісь послуги, наприклад, відкрили ФОП, то у вас у "Дії" відбивається історія підписання. Якщо замислитись, то ви й не згадаєте всі паперові документи, які підписували раніше. Нині ж у вас зберігається повна історія підписання всіх документів. Ви зможете подивитися, коли й що ви підписали та, якщо що, підняти цей документ у пам'яті та перевірити, були це ви чи не ви. Тоді ви зможете керувати цією інформацією", — пояснив він.

Нагадаємо, на сьогодні відомий не оин випадок, коли українці створювали фейкову "Дію".

Зокрема, на початку місяця правоохоронці викрили 17-річного підлітка з Харкова, який створив додаток-клон та просив від 100 до 300 грн за "послуги".

Перед цим правоохоронці затримали 21-річного хакера-самоучку, який також створив фейкову "Дію". Пізніше йому запропонували стажування у Міністерстві цифрової трансформації. При цьому у відомстві наголосили, що так зване стажування не звільняє його від кримінальної відповідальності за вироблення документів.

22 листопада стало відомо про ще одну фейкову "Дію", ще з більш юним "хакером".  Правоохоронці викрили 15-річного підлітка, який підробив додаток.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі