Сфера охорони здоров'я в Україні лідирує за зростанням доходів – дослідження

Поділитися
Сфера охорони здоров'я в Україні лідирує за зростанням доходів – дослідження © burst/@matthew_henry
Зростанню доходів сприяє глобальний тренд на здоровий спосіб життя, що посилює попит на медичні послуги.

Сфера охорони здоров’я показала найвищі індекси зростання часток у структурі доходів за останні роки: з 0,19% у 2010 до 0,53%, у 2019 році, тобто в 2,7 рази, йдеться у дослідженні фінансового аналітика YouControl Романом Корнилюка «Американські гірки» української економіки або «Секторальні економічні тренди останнього десятиліття».

За цей час також удвічі зросли частки  в загальних доходах тютюнового виробництва (з 0,3% до 0,6%) та сільського господарства (з 2,8% до 5,6%). У 2019 році провідними секторами економіки за виручкою стали: оптова (30,5%) та роздрібна (8,1%) торгівля.

Дещо менші показники отримали:

  • електроенергетика (7,8%);
  • харчова промисловість (6,6%);
  • транспорт і логістика (5,6%);
  • сільське господарство (5,6%);
  • металургія (4,9%).

Найбільшими генераторами експортних надходжень у країну є агро- та металургійний сегментиекономіки. «Така індустріально-аграрна структура економіки свідчить про низьку частку високотехнологічного виробництва і недостатність глибини переробки продукції для максимізації доданої вартості», - зазначає дослідник.

Упродовж останніх десятиліть роль сільського господарства за внеском у загальні доходи країни зросла, з дванадцятого на шосте місце, а металургії – навпаки, понизилася в рейтингу з третього на сьоме місце. Стагнація у металургійному секторі спричинена: зниженням світових цін на чорний метал у 2010−2016 роках, слабкими темпами оновлення засобів виробництва, поступовою втратою конкурентоспроможності продукції, торгівлею на старих пострадянських ринках збуту.

У зв’язку з тим, що світові ціни на продукти харчування зростають, рівень ринкової конкуренції вищий, агрохолдинги вкладають гроші в агрономію та в технологічне оновлення бізнес-процесів, сільське господарство приносить значно більші доходи, аніж металургійний сегмент.

Найбільше кредитів  з 2010 по 2019 роки отримали підприємства оптової (18,82% усіх кредитів), роздрібної торгівлі (15,86%), електроенергетики (9,83%). Понад половина непрацюючих кредитів від усіх отриманих від банків позик зосереджена у машинобудуванні (75%), хімічній промисловості (74%), будівництві (61%) і металургії (52%). 

Частка IT-сектора, попри його зростання та приплив валюти з-за кордону, в офіційних доходах української економіки у 2020 році склала всього лише 1,7 %, а в 2010 році – 1,4%. Для оптимізації оподаткування ІТ-компаніїпрацевлаштовують своїх співробітників на роботу як ФОПів або реєструють свої компанії за межами України.

Державні компанії за результатами минулого року істотно погіршили свої фінансові показники, свідчить інформація, отримана ZN.UA з відкритих і власних джерел. Якщо в 2019 році загальний фінансовий позитивний результат (прибуток) склав 73 146 млн грн, то в 2020 році підсумкові збитки досягли 64 885 млн грн. Антилідерами при цьому стали держпідприємства нафтогазової галузі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі