Україна наступного року потребно лише зовнішнього фінансування у розмірі $43 мільярди. Цих грошей буде достатньо для покриття дефіциту державного бюджету, однак залучити ці кошти буде складніше, ніж цього року. Про це міністр фінансів Сергій Марченко заявив у ефірі національного телемарафону, передає Інтерфакс-Україна.
"Охочих виділяти кошти все менше і менше. Але це не означає, що коштів не буде, і це не означає, що ми перестали працювати. Ми цього року гарантовано забезпечуємо близько $42 млрд зовнішнього фінансування дефіциту бюджету. Я сподіваюся, і ми робимо все можливе для того, щоб це було гарантовано і 2024 року", – сказав міністр.
Складнощі із залученням зовнішнього фінансування пов'язані з тим, що з кожним місяцем збільшується кількість питань щодо того, наскільки платники податків країн-партнерів готові фінансувати Україну.
"Але це діалог, ми показуємо переваги, ми показуємо, що буде, якщо вони нам не будуть давати кошти, ми показуємо наші успіхи і ту шалену роботу, яку роблять наші збройні сили, стримуючи одну з найбільших армій світу", – наголосив очільник Мінфіну.
Він також повідомив, що у 2024 році на фінансування інфраструктурних проєктів у рамках відновлення також планується залучати зовнішнє фінансування, оскільки наявних цього року на ці цілі коштів від конфіскації активів "дочок" російських "Сбєрбанку" та "ВЕБу" не буде, як і половини відрахувань від прибутку Нацбанку.
Тому Марченко закликав депутатів ВР стриматись та не поспішати вносити суттєві зміни до держбюджету, оскільки він збалансований і 53% його видатків спрямовані на безпеку та оборону.
Нагадаємо, що уряд ухвалив проєкт бюджету на 2024 рік з власними доходами загального фонду бюджету у 1 трлн 560 млрд грн та видатками загального фонду у 3 трлн 108 млрд грн.
Парламент укотре збільшує видатки цьогорічного бюджету, зрештою заганяючи його в рекордну дефіцитність — два трильйони гривень. На жаль, не всі з цих додаткових видатків дійсно потрібні та обґрунтовані. Здається, деякі чиновники геть пустилися берега. Детальніше читайте у статті Юлії Самаєвої для ZN.UA «Бюрократи просять грошей собі на зарплати, прикрившись «оборонними видатками».