Служба безпеки України стверджує, що виявила і ліквідувала чергову схему фінансування террористистов "ДНР" за рахунок незаконного експорту коксової продукції.
"Продукція виробляється на двох підконтрольних терористам підприємствах - Прат "Макіївкокс" та ПАТ "Ясинівський коксохімічний завод". Показово, що всі підприємства належать громадянину РФ Ст. Нусенкісу, який входить у найближче оточення Януковича. Керівництво цих підприємств підтримує тісні стосунки з самопроголошеним прем'єр-міністром терористичної організації "ДНР" Захарченко. Коксохімічні заводи одними з перших здійснили перереєстрацію і одержали "посвідчення" т. зв. "ДНР", - йдеться в повідомленні.
Співробітники спецслужб затримали останню партію коксу в обсязі 1000 тонн в одному з морських портів. З допомогою маріупольської компанії, яка є фігурантом низки кримінальних проваджень за фактами посадових злочинів і розтрати державного майна, зловмисники здійснювали транспортування та митного оформлення вантажу.
"Встановлено, що за цією схемою протягом 2014 року з окупованих терористами територій експортовано коксу на суму понад 100 млн грн. З незаконно отриманих прибутків, зловмисники щоквартально перераховували 1 млн грн до т.зв. "банку ДНР". У подальшому гроші з "общака" розподілялись між ватажками незаконних збройних формувань та використовувалися на фінансування бойовиків, оплату найманців та акції з залякування мирного населення", - стверджують в СБУ.
За фактом фінансування терористичних організацій слідчими СБУ розпочато кримінальне провадження.
Раніше Служба безпеки України заявила, що підприємства, які входять до групи компаній"Лукойл" і "ВЕТЕК", грубо порушили вимоги чинного законодавства при імпорті нафтопродуктів з подальшою їх реалізацією на території України з використанням отриманих коштів для фінансування самопроголошених Донецької та Луганської народних республік.
Як заявив радник голови СБУ Маркіян Лубківський, "в ході розслідування було встановлено, що протягом 2013-2014 рр. посадовими особами "Лукойл" ... організована контрабанда і реалізація понад 2 млн тонн нафтопродуктів на загальну суму близько $ 2 млрд".
За його даними, незаконно одержані доходи під прикриттям фіктивних договорів перераховувалися на рахунки підконтрольних підприємств. У подальшому незаконно отримані кошти спрямовувались на фінансування ДНР і ЛНР.
В "Лукойлі" ці закиди спростовують і погрожують судовим позовом.