Санкції проти Росії: які плани у Заходу та настрої в РФ

Поділитися
Санкції проти Росії: які плани у Заходу та настрої в РФ © Радио Свобода
На Заході продовжується робота над сьомим пакетом санкцій.

На початку запровадження санкцій основною метою було послабити РФ до рівня «контрольована». Не було на меті її розвалити, оскільки контролювати тоді неможливо. А контролювати треба хоча б тому, що в РФ багато ресурсів (нафта, газ тощо), і добре б ними користуватися.

Найяскравіше за останній тиждень

  • Як пише Bloomberg, «деякі представники адміністрації Байдена приватно висловлюють занепокоєння тим, що санкції, замість стримуючого впливу на РФ, для чого вони замислювалися, загострюють інфляцію, погіршують продовольчу безпеку і карають пересічних росіян». Але при цьому агентство не бачить ознак того, що у Білому домі вважають санкційну політику помилковою. І Байден теж не вважає.
  • Більше того, США спільно з країнами G7 працюють над посиленням санкцій: "Ми дуже активно працюємо над тим, як нам посилити наш санкційний пакет", - заявив представник Держдепартаменту Дерек Хоган.
  • Казахстан повідомив про готовність дотримуватися санкцій проти РФ. Країна отримує повідомлення про застосування вторинних санкцій із боку Заходу щодо економіки Казахстану, повідомив президент Токаєв.
  • Зеленський попросив ЄС вести сьомий пакет санкцій (з ембарго на закупівлі російського газу). За його словами, ефективними способами стримування амбіцій РФ є посилення тиску від санкції та прискорення євроінтеграції України.

Як справляється російська економіка?

  • Поки що в РФ радіти нема чому. І Петербурзький економічний форум це добре показав. Дуже емоційно виступив бізнесмен Олексій Мордашов, який нагадаємо, що у мирних умовах не вдавалося перебудувати економіку РФ. Він також закликав відновити стару економіку, адже, за його словами, ресурсів для побудови нової Росії фізично не буде, якщо не відновити те, що було.

«Нам потрібна ринкова економіка, нам потрібна вільна, відкрита ринкова економіка… Уявіть на секунду, що буде з нами, якщо раптом зникне експорт та імпорт. Ми зупинимося, просто фізично зупинимося, їсти нічого», - заявив бізнесмен.

  • До речі, на Форумі глава Мінекономрозвитку РФ посперечався із заступником Набіулліної. Герман Греф цікавився чи буде додаткова емісія грошей для реалізації великих проектів. Тобто, чи почне Центробанк друкувати гроші.
  • Міністерство фінансів РФ обмежило публікацію даних щодо бюджетної звітності, щоб мінімізувати ризики запровадження додаткових санкцій. Іншими словами, щоб ніхто не знав, скільки заробляє РФ і куди витрачає гроші.

У цілому нині відчувається якесь затишшя навколо запровадження нових санкцій. Чому? І тут є два варіанти відповіді:

Перший. Європа та США «вперлися в стелю» зі своїми санкціями і не знають, що буде в наступному пакеті. Хоча спочатку в планах було, щоб кожен наступний пакет санкцій був більшим. Це для того, щоб РФ мала час «одуматися» і піти на поступки.

Другий. Настав новий етап у санкційному процесі. Почалася диверсифікація європейського ринку газу (нафти тощо), щоб витіснити російські компанії на користь гравців, які ближче до Заходу. При цьому в ЄС готові переплачувати енергоносій та інші ресурси. До речі, ЄС, Ізраїль та Єгипет підписали угоду про постачання ізраїльського газу до країн ЄС через єгипетські термінали.

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі